Քսան րոպե ընդմիջումից հետո` խորհրդարանում սկսվեց «գազային համաձայնագրի» քվեարկությունը:  Մինչև ընդմիջման ավարտը, սակայն, «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը հավաքել էր «Հանրապետական» խմբակցության պատգամավորների գրանցման քարտերը՝ առանց որի չեն կարող քվեարկել։
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարեց, որ քանի որ քարտերը վերցվել են ու ԱԺ-ն ունի հաշվիչ հանձնաժողով, պատգամավորները կքվեարկեն ձեռքով:
Մինչ քվեարկության մեկնարկը` խորհրադարանի դահլիճում ոչ իշխանական պատգամավորներն աղմկում էին:
Նույնիսկ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, դիմելով «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանին` կոչ արեց, որ վերջինս ձեռքով չխոսի:
ԱԺ նախագահը իր գործընկեր ՀՀԿ-ական պատգամավորներին խնդրեց հանգիստ լինել, պահպանել հանգստություն: «ԱԺ-ի համար ամոթ է, որ նման պատգամավորներ կան: Նրանք իրենց մտավոր ունակությամբ չեն կարողանում հարց լուծել, փորձում են անկարկգությամբ հարց լուծել»,- ասաց ԱԺ նախագահը:
Մինչև քվեարկությունը, վարման կարգի վերաբերյալ խոսք խնդրեց Զարուհի Փոտնաջյանը, ում սակայն խոսքի իրավունք չտրվեց:
Մինչև ձեռքով քվեարկությունը, ոչ իշխանական բոլոր պատգամավորները դուրս եկան խորհրդարանի դահլիճից, ինչից հետո էլ Հ. Աբրահամյանն ասաց, որ կքվեարկեն այն մարդիկ, ովքեր կազմակերպել էին քվեարկությունը:
ՀՀԿ-ականների ձեռքով քվեարկության ժամանակ ԱԺ հավատարմագրված լրագրողները, որպես բողոքի նշան, ծեծում էին ապակիները, ինչին ի պատասխան ԱԺ նախագահը հրահանեց անվտանգության աշխատակիցներին հսկել տվյալ սենյակը:
Այնուամենայնիվ` տեղի ունեցավ ձեռքով քվեարկություն, որի ժամանակ 77 կողմ, 0 դեմ և 0 կողմ ձայների հարաբերակցությամբ համաձայնագիրը վավերացվեց:
Հիշեցնենք, որ այսօր խորհրդարանում արտահերթ նիստին պետք է քվեարկության դրվի դեկտեմբերի 2-ին Երևանում ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև «ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի առուվաճառքի և հետագա գործունեության պայմանների մասին» համաձայնագիրը:

At the special session today, the Armenian parliament has ratified the agreements on the terms of the purchase and sale and ArmRosGazprom Company’s shares and its further operation and on the price formation order of natural gas supplied to Armenia. The agreements were signed between the governments of Armenia and Russia.
The vote was boycotted by the parliamentary factions of Armenian National Congress (HAK), ARF-Dashnaktsutyun, Heritage Party, and Prosperous Armenia Party (BHK). The members of these factions left the session hall.
A hand vote was held as prior to the vote, the electronic vote cards were taken away by the head of Heritage faction Ms. Zaruhi Postanjian.
Journalists objected to the document’s adoption. They held in the parliament a poster with an appeal not to ratify the agreements.
77 parliamentary deputies voted in favor of the ratification of the agreements. There were no votes against and objections.
The agreement on the terms of the purchase and sale of ArmRosGazprom’s (ARG) shares and its further operation was signed during Russian President Vladimir Putin’s visit to Armenia on December 2. Under the agreement, the remaining 20% of the shares of ARG has been transferred to Russia’s Gazprom owning 80% of the shares.