«Նաիրիտի» աշխատակիցները կրկին խաբվածի կարգավիճակում են
«Նաիրիտի» աշխատակիցները կրկին խաբվածի կարգավիճակում են. ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը խոստացել էր 1 ամսվա աշխատավարձ վճարել դեկտեմբերի 20-ին, բայց մինչ օրս գումար չի փոխանցվել: Այսօր նաիրիտցիների մի խումբ պատրաստվում է գնալ նախարարություն ու Մովսիսյանին հիշեցնել իր խոստման մասին:
«168 Ժամi» տեղեկություններով՝ գործարանում լուրեր են տարածվել, թե աշխատավարձն առաջիկա հինգշաբթի օրը կլինի, բայց աշխատակիցները թերահավատ են: Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ, բացի աշխատավարձից, գործարանը հերթական լուրջ խնդրի առաջ է կանգնել՝ պարապուրդի հետևանքով սառել են ջրատար խողովակներն ու կոյուղագծերը: Դրանց պայթելու դեպքում, ինչն անխուսափելի է, «Նաիրիտում» լրացուցիչ մեծ ծախսեր կպահանջվեն՝ համակարգը կարգի բերելու համար:

«168 жам»: Сотрудников «Наирита» опять кинули с зарплатой
Газета «168 жам» пишет, что сотрудники ЗАО «Завод Наирит» опять оказались в положении обманутого: министр энергетики и природных ресурсов Армении Армен Мовсисян обещал 20-го декабря выплатить им зарплату за один месяц, однако сумма не перечислена по сей день. Сегодня группа сотрудников «Наирита» собирается в министерство энергетики и природных ресурсов, чтобы напомнить Армену Мосвсисяну о его обещании.
По сведениям издания, на заводе муссируются слухи о том, что заплата будет перечислена в ближайший четверг, однако сотрудники завода сомневаются в этом.
«Как сообщают источники газеты, кроме проблемы зарплат, на заводе возникла очередная серьезная проблема – из-за холодов замерзли водопроводные и канализационные трубы. В случае если они лопнут, что практически неизбежно, на заводе возникнут дополнительные расходы на восстановление всей системы», - отмечает «168 жам».