«Նաիրիտի» աշխատակիցները կրկին խաբվածի կարգավիճակում են
«Նաիրիտի» աշխատակիցները կրկին խաբվածի կարգավիճակում են. ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը խոստացել էր 1 ամսվա աշխատավարձ վճարել դեկտեմբերի 20-ին, բայց մինչ օրս գումար չի փոխանցվել: Այսօր նաիրիտցիների մի խումբ պատրաստվում է գնալ նախարարություն ու Մովսիսյանին հիշեցնել իր խոստման մասին:
«168 Ժամi» տեղեկություններով՝ գործարանում լուրեր են տարածվել, թե աշխատավարձն առաջիկա հինգշաբթի օրը կլինի, բայց աշխատակիցները թերահավատ են: Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ, բացի աշխատավարձից, գործարանը հերթական լուրջ խնդրի առաջ է կանգնել՝ պարապուրդի հետևանքով սառել են ջրատար խողովակներն ու կոյուղագծերը: Դրանց պայթելու դեպքում, ինչն անխուսափելի է, «Նաիրիտում» լրացուցիչ մեծ ծախսեր կպահանջվեն՝ համակարգը կարգի բերելու համար:

168 Hours: Nairit workers not paid wages
'168 Hours’ paper says that workers of Nairit Plant CJSC have been cheated once again: Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsisian promised on December 20 to pay them one month’s wages, but the sum has not been transferred until now. A group of Nairit workers will go to the Ministry of Energy and Natural Resources today to remind the minister about his promise.
‘According to the paper’s sources, another serious problem arose - the water and sewer pipes of the plant froze due to extremely cold weather. If the pipes burst, the plant will need to spend additional money on their repair,” the paper writes.