Սերժ Սարգսյանն ընդունել է «Ռոսնեֆտ» նավթային ընկերության նախագահին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ռոսնեֆտ» խոշորագույն նավթային ընկերության նախագահ Իգոր Սեչինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ քննարկվել են տնտեսական ոլորտում Հայաստանի հետ «Ռոսնեֆտի» համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Հանդիպման ավարտին Հանրապետության Նախագահի ներկայությամբ «Ռոսնեֆտ», «ՊԻՐԵԼԼԻ Թայր Ռուսաստան» և «Ռոսնեֆտ-Հայաստան» ընկերությունների ներկայացուցիչները ստորագրել են համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված մի շարք համաձայնագրեր, այդ թվում՝ Հայաստանում բութադիենստիրոլային կաուչուկի արտադրության նպատակով համատեղ ձեռնարկության ստեղծման մասին փոխըմբռնման հուշագիր:

Серж Саргсян принял делегацию во главе с президентом  компании «Роснефть»
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял делегацию, возглавляемую президентом крупнейшей государственной нефтяной компании «Роснефть» Игорем Сечиным.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, в ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся развития сотрудничества между Арменией и компанией ОАО НК «Роснефть» в экономической сфере.
В завершение встречи представители компаний «Роснефть», «Пирелли Тайр Россия» и «Роснефть-Армения» подписали в присутствии глава государства ряд соглашений, направленных на расширение сотрудничества, в том числе Меморандум о взаимопонимании относительно создания в Армении совместного предприятия по производству бутадиен-стирольных каучуков.