Փոստանջյանը մեկնել է ԱՄՆ՝ մասնակցելու Ֆլետչերի դպրոցի 5-ամսյա դասընթացներին
Ազգային ժողովի պատգամավոր, «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը այս գիշեր մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։ Փոստանջյանի բացակայությունը հանրապետությունից բավական երկար կտևի՝ հինգ ամիս։
«Նա մասնակցելու է Տավթի համալսարանի իրավունքի և դիվանագիտության Ֆլետչերի դպրոցի 5-ամսյա դասընթացներին (Մասաչուսեթսի նահանգ, քաղաք Մեդֆորդ)։ Նման բացակայությունները ԱԺ-ում համարվում են հարգելի։ Փոստանջյանը, սակայն, մասնակցելու է հունվարի 27-31-ը տեղի ունենալիք ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանին։ Հիշեցնենք, որ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը փոխել էր ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության կազմը, սակայն Փոստանջյանը անձնական հրավեր է ստացել Ստրասբուրգից»,- գրել է «Հայկական ժամանակը»:

Deputy of the Armenian parliament’s Heritage faction Zaruhi Postanjian flew to the U.S. According to ‘Haykakan Zhamanak’ daily, she will attend 5-month courses at the Fletcher School of Law and Diplomacy at Tufts University. In the parliament, it is an absence for good reasons.
Z. Postanjian will participate in the winter session of the PACE on January 27-31, the daily writes. Parliamentary speaker Hovik Abrahamian earlier changed the composition of the Armenian delegation in the PACE, but Z. Postanjian has received a personal invitation from Strasbourg.