Փոստանջյանը մեկնել է ԱՄՆ՝ մասնակցելու Ֆլետչերի դպրոցի 5-ամսյա դասընթացներին
Ազգային ժողովի պատգամավոր, «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը այս գիշեր մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։ Փոստանջյանի բացակայությունը հանրապետությունից բավական երկար կտևի՝ հինգ ամիս։
«Նա մասնակցելու է Տավթի համալսարանի իրավունքի և դիվանագիտության Ֆլետչերի դպրոցի 5-ամսյա դասընթացներին (Մասաչուսեթսի նահանգ, քաղաք Մեդֆորդ)։ Նման բացակայությունները ԱԺ-ում համարվում են հարգելի։ Փոստանջյանը, սակայն, մասնակցելու է հունվարի 27-31-ը տեղի ունենալիք ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանին։ Հիշեցնենք, որ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը փոխել էր ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության կազմը, սակայն Փոստանջյանը անձնական հրավեր է ստացել Ստրասբուրգից»,- գրել է «Հայկական ժամանակը»:

«Айкакан жаманак»: Заруи Постанджян улетела в США
Депутат парламентской фракции «Наследие» Заруи Постанджян улетела в США. Как пишет газета «Айкакан жаманак», она примет участие в пятимесячных курсах школы права и дипломатии Флетчера в университете Тафтса (штат Массачусетс, город Медфорд). Подобное отсутствие в парламенте считается уважительным.
Издание отмечает, что З.Постанджян 27-31 января примет участие в зимней сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ). Ранее спикер парламента Овик Абраамян изменил состав армянской делегации в ПАСЕ, однако З.Постаджян получила личное приглашение из Страсбурга.