Երևանի կոնյակի գործարանը նոր տնօրեն ունի
Հունվարի 1-ից Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրենի պաշտոնը ստանձնել է Արտակ Բարսեղյանը: Մինչ այդ Արտակ Բարսեղյանը զբաղեցնում էր Պեռնո Ռիկար Ղազախստան ընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնը: Այս մասին ասված է Երևանի կոնյակի գործարանի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Արտակ Բարսեղյանը ծնվել է 1969 թ-ին Երևանում: Ավարտել է Երևանի ժողտնտեսության ինստիտուտը: 1998-ից աշխատել է ԵԿԳ-ում` զբաղեցնելով ֆինանսավարչական ոլորտի մի շարք պաշտոններ:
2001-ին նշանակվել է Պեռնո Ռիկար Ուկրանիա ընկերության ֆինանսավարչական տնօրեն` 2009-ից ղեկավարում էր Պեռնո Ռիկար Ղազախստանի ներկայացուցչությունը:
ԵԿԳ նախկին տնօրեն Արա Գրիգորյանը նշանակվել է Պեռնո Ռիկար Արևելյան Եվրոպայի փոխնախագահ և շարունակելու է ղեկավարել Պեռնո Ռիկար Մինսկի ներկայացուցչությունը` համատեղելով այն Երևանի կոնյակի գործարանի Խորհրդի նախագահի պաշտոնի հետ:

Директором Ереванского коньячного завода назначен Артак Барсегян
С первого января 2014 года на должность исполнительного директора Ереванского коньячного завода назначен Артак Барсегян. Ранее он занимал должность исполнительного директора компании «Pernod Ricard Kazakhstan». Об этом говорится в сообщении, распространенном пресс-службой Ереванского коньячного завода.
Артак Барсегян родился в 1969 году, в Ереване. Окончил Ереванский институт народного хозяйства. Свою деятельность на Ереванском коньячном заводе начал в июне 1998 года, занимал ряд различных должностей в финансово-административной сфере.
В мае 2001 года был назначен финансово-административным директором компании Перно Рикар Украина. С сентября 2009 года возглавлял компанию Перно Рикар Казахстан.
Бывший директор Ереванского коньячного завода Ара Григорян назначен вице-президентом Перно Рикар Восточная Европа. Он продолжит возглавлять представительство компании Перно Рикар Минск, совмещая с должностью председателя Совета ЕКЗ.