Խոլորձի ենթատեսակներից մեկը ստացել է Էրդողանի և նրա տիկնոջ անունը
Սինգապուրում Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և նրա տինոջ անունով են կոչել խոլորձի ենթատեսակներից մեկը: Թուրքական «Հյուրրիյեթ» պարբերականը գրում է, որ մանուշակագույն խոլորձն այսուհետ կկոչվի Թայիփ-Էմինե Էրդողան:
Նշենք, որ նախկինում նման պատվի արժանացել են Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Մարգարետ Թետչերը և Հարավաֆրիկյան Հանրապետության առաջին սևամորթ նախագահ Նելսոն Մանդելան:
«Սինգապուրյան խոլորձ» շատ հայտնի է աշխարհում, քանի որ այն երկրի խորհրդանիշն է: Այն կրում է նաև Վանդա Միսս Ջոակիմ անունը, որն ստացել է ի պատիվ Սինգապուրում բնակվող հայազգի ծաղկաբույծ Ագնես Ջոակիմի (Աշխեն Հովակիմյան): Հենց նա է հայտնաբերել այդ ծաղկատեսակը:

В Сингапуре новый сорт орхидей назван в честь премьера Турции
Премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган в рамках своего турне по странам Дальнего Востока посетил Сингапур. Как пишет турецкая газета Hurriyet, глава турецкого правительства вместе с супругой Эмине Эрдоган посетил также известный ботанический сад в Сингапуре.
Во время экскурсии гости побывали в Национальном саду орхидей Сингапура. Здесь в честь премьера Турции и его супруги назвали один из гибридов Ванды – фиолетовую орхидею. Сорт орхидеи получил название «Дендробиум Тайип-Эмине Эрдоган».
Отметим, что «Ванда мисс Джоаким» (Vanda Miss Joaquim) – сорт орхидеи, созданный английским и сингапурским ученым-садоводом армянского происхождения Агнес Джоаким (Ашхен Овакимян). «Ванда мисс Джоаким» является символом Сингапура.