Ծայրահեղ ծանր վիճակում զինվոր է տեղափոխվել հոսպիտալ. shamshyan.com
Այսօր արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել ԼՂՀ Քարվաճառի տարածքում գտնվող Չոփռլուի զորամասում: Այս մասին գրում է Shamshyan.com-ը:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, գիշերը ժամը 03:30-ի սահմաններում նշված զորամասից ծայրահեղ ծանր վիճակով, գրեթե անգիտակից, Երևանի Մուրացան զինվորական հոսպիտալ է տեղափոխվել Երևանի բնակիչ, 18-ամյա Մհեր Խլղաթյանը:
Հոսպիտալի մոտ հավաքված Մհերի մտերիմներն ու ընկերները ֆոտոլրագրողի հետ զրույցում հայտնում են, որ նա զորամասում դաժան ծեծի է ենթարկվել և մարմնի վրա կան բազմաթիվ հետքեր:
Զորամասում իմանալով, որ տղայի վիճակը դառնում է օրհասական, համաձայնվում են նրան տեղափոխել Երևան: Նշենք, որ Մհերը բանակ էր զորակոչվել 1 շաբաթ առաջ՝ Կենտրոնի զիմկոմիսարիատի կողմից:

An incident happened today in Choprlu military unit located in Karvachar area of the Nagorno Karabakh Republic.
According to press photographer Gagik Shamshyan, around 3:30 am on January 13, 18-year-old Mher Khlghatian of Yerevan was admitted to Yerevan’s Muratsan military hospital. He was in critical condition, almost unconscious.
The press photographer was informed by Mher’s relatives and friends who gathered outside the military hospital that he was cruelly beaten up in his military unit.
As the soldier’s condition was becoming fatal, unit commanders allowed transporting him to Yerevan. Mher was conscripted into the military service only a week ago.