Ծեծված զինվորի գործով դասակի հրամանատար է ձերբակալվել
Զինծառայող Մհեր Խլղաթյանի գործով ևս մեկ անձ է ձերբակալվել: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՊՆ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի սպա Մերի Սարգսյանը:
Ձերբակալվածը դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Հրաչ Սամվելի Մնացականյանն է, ում մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 358.1 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Զինվորական ծառայության պարտականությունները կատարելու կապակցությամբ ստորադասին (ենթակային) ծեծելը կամ նրա նկատմամբ այլ բռնություն գործադրելը կամ դա գործադրելու սպառնալիքը, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից, պատժվում են ազատազրկմամբ` չորսից ութ տարի ժամկետով) նախատեսված հանցանքը կատարելու կասկածանքով:
Ավելի վաղ այս գործով ձերբակալվել են նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Վահե Օհանյանը և նույն զորամասի բուժծառայության պետ, կապիտան Արման Թադևոսյանը:

По факту избиения военнослужащего задержан командир взвода
По подозрению в избиении военнослужащего Мгера Хлгатяна задержан третий человек – командир взвода, лейтенант Грач Мнацаканян. Об этом Aysor.am заявила старший офицер следственного управления министерства обороны Армении Мери Саркисян.
Грач Мнацаканян арестован по подозрению в совершении преступления, предусмотренного п.1 ч.3 ст.358.1 Уголовного кодекса Армении (нанесение побоев или применение иного насилия, совершенные группой лиц в отношении подчиненного в воинской части или в иных местах несения службы).
По подозрению в избиении новобранца Мгера Хлгатяна были задержаны начальник медслужбы той же воинской части, капитан Арман Тадевосян и младший сержант Ваге Оганян.
Напомним, по факту избиения новобранца Мгера Хлгатяна было возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.376 УК Армении.