Ոստիկանները բացահայտեցին 3 տարվա վաղեմության բնակարանային գողությունը
2011 թ. հոկտեմբերի 30-ին ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում էր ստացվել մի քաղաքացու բնակարանից 500 ԱՄՆ դոլար, 145.000 դրամ և համակարգիչ գողանալու մասին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները ս/թ. հունվարի 17-ին, գողություն կատարելու կասկածանքով, Երևանի Կուրղինյան փողոցի թիվ 29 շենքից բերման են ենթարկել 1988 թ. ծնված Սևակ Բ.-ին: Նա խոստովանել է, որ 2011 թ. աշնանը պատուհանից մուտք է գործել բնակարան, կատարել գողություն, այնուհետև վերցնելով տան մուտքի դռան բանալին` բացել է դուռը և հեռացել:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ գողոնը հայտնաբերելու ուղղությամբ: Նյութերն ուղարկվել են ոստիկանության Կենտրոնական բաժին:

The central police station of the Armenian police received a report from a citizen on October 30, 2011 that someone stole a computer, $500 and 145,000 drams from his apartment, according to the press service of the police.
On January 17, 2014, Sevak B., a 26- year-old resident of Yerevan was detained on suspicion of burglary by employees of the Main Criminal Investigation Department of the Police. The man confessed that in the autumn of 2011 he entered the apartment through a window and stole money and a computer. He then found a key and left the apartment by unlocking the door.