Ադրբեջանցի դիվերսանտները զոհեր ու վիրավորներ ունեն. Մանրամասներ
Aysor.am-ի ունեցած հավաստի տեղեկությունների համաձայն` ԼՂՀ ՊԲ հենակետերի ուղղությամբ, Ադրբեջանի կողմից իրականացված դիվերսիոն գործողությունների արդյունքում, ադրբեջանական կողմը զոհեր ու վիրավորներ ունի:
Այն մարտական դիրքերից մեկում, որի ուղղությամբ դիվերսիոն գործողություն էր իրականացվել, դիվերսանտների մի շարք տեխնիկական պարագաներ են հայտնաբերվել` զինամթերք, տեխնիկա, պաշտպանական միջոցներ:
Միաժամանակ հայկական կողմը թույլ է տվել, որպեսզի ադրբեջանցիները չեզոք տարածքից դուրս բերեն իրենց զոհերին ու վիրավորներին:
Հիշեցնենք, որ Հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ժամը 23:50-ից մինչև 00:15-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Ջրաբերդ) և հարավարևելյան (Կորգան) ուղղություններում արձանագրվել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ներթափանցման միաժամանակյա փորձեր:
ԼՂՀ զինված ուժերի առաջապահ ստորաբաժանումները հավաստանշելով ադրբեջանական դիվերսիոն խմբերի գործողությունները, երկու ուղղություններում էլ անցել են կազմակերպված պաշտպանության և հակառակորդին պատճառելով զգալի մարդկային և նյութական կորուստ՝ հետ շպրտել իր ելման դիրքերը:

Aysor.am has reliable information that the Azerbaijani side suffered casualties – Azerbaijani servicemen were killed and wounded during the subversive act by Azerbaijani troops in the directions of the positions of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic.
While retreating, the enemy left behind maps, arms, and military equipment. The Armenian side allowed Azerbaijanis to take the wounded and killed servicemen from the neutral zone.
We would remind you that on the night of January 20 the armed forces of Nagorno Karabakh foiled an attempt of two Azerbaijani subversive groups to infiltrate into the territory of Karabakh.
“Early Monday the armed forces of the NKR noticed two simultaneous attempts by Azerbaijani subversive groups to infiltrate in the northeastern (Jraberd) and southeastern (Korgan) directions of the line of contact of the Karabakh and Azerbaijani armed forces.
The frontline units of the Nagorno Karabakh troops launched an organized defense. The enemy’s subversive groups were thrown back suffering human and material losses,” the press service of the NKR Defense Ministry reported.