Ադրբեջանցի դիվերսանտները զոհեր ու վիրավորներ ունեն. Մանրամասներ
Aysor.am-ի ունեցած հավաստի տեղեկությունների համաձայն` ԼՂՀ ՊԲ հենակետերի ուղղությամբ, Ադրբեջանի կողմից իրականացված դիվերսիոն գործողությունների արդյունքում, ադրբեջանական կողմը զոհեր ու վիրավորներ ունի:
Այն մարտական դիրքերից մեկում, որի ուղղությամբ դիվերսիոն գործողություն էր իրականացվել, դիվերսանտների մի շարք տեխնիկական պարագաներ են հայտնաբերվել` զինամթերք, տեխնիկա, պաշտպանական միջոցներ:
Միաժամանակ հայկական կողմը թույլ է տվել, որպեսզի ադրբեջանցիները չեզոք տարածքից դուրս բերեն իրենց զոհերին ու վիրավորներին:
Հիշեցնենք, որ Հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ժամը 23:50-ից մինչև 00:15-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Ջրաբերդ) և հարավարևելյան (Կորգան) ուղղություններում արձանագրվել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ներթափանցման միաժամանակյա փորձեր:
ԼՂՀ զինված ուժերի առաջապահ ստորաբաժանումները հավաստանշելով ադրբեջանական դիվերսիոն խմբերի գործողությունները, երկու ուղղություններում էլ անցել են կազմակերպված պաշտպանության և հակառակորդին պատճառելով զգալի մարդկային և նյութական կորուստ՝ հետ շպրտել իր ելման դիրքերը:

Азербайджанская сторона понесла человеческие потери, есть раненые
Согласно достоверным сведениям Aysor.am, в результате инициированной ВС Азербайджана диверсии в направлении позиций Армии обороны Нагорного Карабаха, азербайджанская сторона понесла человеческие потери, есть также раненые.
При побеге противник оставил карты, вооружение, техника, средства обороны. Армянская сторона позволила, чтобы азербайджанцы забрали с нейтральной территории погибших и раненых.
Напомним, что Вооруженные силы Нагорного Карабаха в ночь на 20 января пресекли попытку проникновения двух азербайджанских диверсионных групп на карабахскую территорию.
«В ночь на понедельник ВС НКР зафиксировали две одновременные попытки проникновения диверсионных групп Азербайджана в северо-восточном (Джраберд) и юго-восточном (Корган) направлениях линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск.
Передовые подразделения ВС НКР предприняли организованную оборону. Диверсионные группы противника были отброшены, понеся существенные человеческие и материальные потери», - сообщили в пресс-службе министерства обороны Нагорно-Карабахской республики.