ՌԴ տարածքում այսուհետ կարող են մնալ յուրաքանչյուր 180 օրվա ընթացքում 90 օր
2014թ. հունվարի 1-ից սկսած՝ ՌԴ առանց վիզա մուտքի իրավունք ունեցող պետությունների, այդ թվում` Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները, կարող են ՌԴ տարածքում մնալ յուրաքանչյուր 180 օրվա ընթացքում 90 օր: Այս կարգը սահմանվել է «ՌԴ-ից ելքի և ՌԴ մուտքի մասին» և «ՌԴ-ում օտարեկրյա քաղաքացիների իրավական կարգավիճակի մասին» դաշնային օրենքներում կատարված փոփոխություններով:
Ըստ Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման նախարարության Միգրացիոն պետական ծառայության՝ դա նշանակում է, որ այդ պետությունների քաղաքացիները Ռուսաստանում 90 օր գտնվելուց հետո այլևս չեն կարող հատել Ռուսաստանի սահմանը և անմիջապես հետ վերադառնալ, ինչպես նախկինում:

Visa-free stay in Russia limited to 90 days during 6 months
Amendments to the Russian laws on entry into the Russian Federation and exit from the RF and on legal status of foreign citizens in the RF took effect on January 1, 2014. According to the amendments, starting from January 1, 2014, citizens of the countries who have the right to a visa-free entry to Russia, including Armenian citizens, may stay in Russia for no more than 90 days during each period of 180 days.
The State Migration Service of Armenian Ministry of Territorial Administration warns that it means that after staying in Russia for 90 days, citizens of these countries may not cross the Russian border and immediately return – something which they were allowed to do previously.