Փոստանջյանը գումար է խնդրել ԱԺ-ից, բայց  մերժում է ստացել
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար, ԵԽԽՎ հայկական պատվիրակության նախկին անդամ Զարուհի Փոստանջյանը, որ մտադիր է մասնակցել Ստրասբուրգում կայանալիք ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանին ու բարձրացնել հայկական պատվիրակության լեգիտիմության հարցը, օրերս դիմում է ներկայացրել ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին:
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով՝ Փոտանջյանը Ստրասբուրգ մեկնելու համար ԱԺ նախագահին խնդրել է խորհրդարանի միջոցներից գումար տրամադրել: Սակայն, ինչպես պարզել է թերթը, նա Հ.Աբրահամյանի անունից մերժում է ստացել:
«Ուշագրավն այն է, որ ԵԽԽՎ պատվիրակության նախկին անդամ Փոստանջյանին Ստրասբուրգ հրավիրել է ԵԺԿ խմբակցությունը, որը սակայն, չի հոգացել նրա ճանապարհային ծախսերը: Թե ինչու է ԵԺԿ-ն այդպես վարվել, մնում է անհասկանալի. սովորաբար հրավիրողները նաև ճանապարհային ծախսերն են հոգում»,- գրել է թերթը:

Postanjian asks parliament to give money for Strasbourg trip
The head of Heritage parliamentary faction, former member of the Armenian delegation to the PACE Zaruhi Postanjian - she intends to attend the winter session of the PACE and bring up the issue of the Armenian delegation ‘s legitimacy – has filed an application to the parliamentary speaker Hovik Abrahamian recently.
‘Zhoghovurd’ paper says that Z. Postanjian asked the parliament to give money for her trip to Strasbourg, but her request was rejected on behalf of Hovik Abrahamian.
“It is noteworthy that although the European People’s Party (EPP) faction invited the former member of the Armenian delegation to Strasbourg, it did not take the trouble to pay her travel costs. It is not clear why EPP made such a decision – those who invite usually cover travel costs,” the paper writes.