Փոստանջյանը գումար է խնդրել ԱԺ-ից, բայց  մերժում է ստացել
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար, ԵԽԽՎ հայկական պատվիրակության նախկին անդամ Զարուհի Փոստանջյանը, որ մտադիր է մասնակցել Ստրասբուրգում կայանալիք ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանին ու բարձրացնել հայկական պատվիրակության լեգիտիմության հարցը, օրերս դիմում է ներկայացրել ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին:
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով՝ Փոտանջյանը Ստրասբուրգ մեկնելու համար ԱԺ նախագահին խնդրել է խորհրդարանի միջոցներից գումար տրամադրել: Սակայն, ինչպես պարզել է թերթը, նա Հ.Աբրահամյանի անունից մերժում է ստացել:
«Ուշագրավն այն է, որ ԵԽԽՎ պատվիրակության նախկին անդամ Փոստանջյանին Ստրասբուրգ հրավիրել է ԵԺԿ խմբակցությունը, որը սակայն, չի հոգացել նրա ճանապարհային ծախսերը: Թե ինչու է ԵԺԿ-ն այդպես վարվել, մնում է անհասկանալի. սովորաբար հրավիրողները նաև ճանապարհային ծախսերն են հոգում»,- գրել է թերթը:

«Жоховурд»: Постанджян просила выделить ей деньги на поездку в Страсбург
Глава фракции «Наследие», бывший член армянской делегации в ПАСЕ Заруи Постанджян, которая намерена участвовать в предстоящей в Страсбурге зимней сессии ПАСЕ и поднять вопрос легитимности армянской делегации, представила на днях заявление спикеру парламента Армении Овику Абраамяну.
По сведениям газеты «Жоховурд», Постанджян попросила выделить ей сумму из средств парламента для поездки в Страсбург, однако она получила отказ от имени Овика Абраамяна.
«Примечательно, что бывшего члена делегации ПАСЕ в Страсбург пригласила фракция Европейской народной партии, которая однако не позаботилась о расходах на дорогу. Почему ЕНП так поступила, остается непонятным, обычно те, кто приглашают, берут на себя дорожные расходы», - отмечает газета.