Հ1-ի գործադիր տնօրենը գնահատել է մահացած ուսանողի գրավոր աշխատանքը
Երևանի պետական համալսարանի լրագրության ֆակուլտետի մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի ուսանողները հայտնվել են անելանելի վիճակում: Մարկետինգի և գովազդի հիմունքներ դասավանդող Մարգարիտա Գրիգորյանը, որը նաև Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենն է, չի բարեհաճում գալ դասերին, ավելին, արդեն երկու անգամ է՝ չի ներկայանում նաև քննությանը:
«Ժողովուրդի» խմբագրություն այցելած ուսանողները պատմեցին, որ 2013 թ. դեկտեմբերի 17-ին նշանակված քննությանը Մ. Գրիգորյանը չի ներկայացել, սակայն իրենց գրավոր քննության արդյունքները գնահատել է 2 միավորով: Ու զավեշտալին այն է, որ նա 2 միավոր է նշանակել նաև կուրսի ավագ Ռիմա Ղազարյանին, որը 2013թ. նոյեմբերին հիվանդության պատճառով մահացել է: Մագիստրանտներին երեկ չի հաջողվել հանդիպել ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի հետ, քանի որ վերջինս երկրում չէ: Նրանք դիմում են գրել ռեկտորին՝ ներկայացնելով Գրիգորյանի անպատասխանատու վերաբերմունքի մանրամասները:
«Ժողովուրդը» երեկ փորձել է զրուցել Մ. Գրիգորյանի հետ, սակայն նա համառորեն չի պատասխանել հեռախոսազանգերին: «Միայն օրվա վերջում հետ զանգահարեց ու երբ ճշտեց, որ իրեն «Ժողովուրդ» օրաթերթից են անհանգստացնում, ասաց՝ «դիմեք լրատվականին» ու անջատեց: Թե ինչ լրատվական նկատի ուներ, այդպես էլ հնարավոր չեղավ պարզել»,- նշել է թերթը:

«Жоховурд»: М. Григорян умудрилась выставить оценку умершей студентке
Газета «Жоховурд» пишет, что студенты 2-го курса магистратуры факультета журналистики Ереванского государственного университета оказались в безвыходной ситуации. Преподающая основы маркетинга и рекламы Маргарита Григорян, которая является также исполнительным директором Общественного телевидения Армении, не соизволяет приходить на лекции. Кроме того, преподаватель уже два раза не являлась на экзамены.
Как рассказали обратившиеся в редакцию издания студенты, Маргарита Григорян не явилась на экзамен 17 декабря 2013 года, однако результаты письменного экзамена студентов оценила в 2 балла. Примечательно то, что она выставила 2 балла также старосте курса Риме Казарян, которая скончалась в результате болезни в ноябре 2013 года. Студентам магистратуры не удалось накануне встретиться с ректором ЕГУ Арамом Симоняном, поскольку он отсутствует из республики. Однако они написали ему заявление, представив подробности безответственного отношения Маргарит Григорян.
Корреспондент газеты «Жоховурд» попытался вчера связаться с исполнительным директором ОТА по телефону, однако М.Григорян упорно не отвечала на звонки. «Лишь в конце дня она перезвонила и, уточнив, что ее беспокоят из редакции газеты «Жоховурд», ответила: «Обращайтесь в пресс-службу». А какую именно пресс-службу имела в виду Маргарита Григорян, так и не удалось выяснить», - отмечает издание.