Հ1-ի գործադիր տնօրենը գնահատել է մահացած ուսանողի գրավոր աշխատանքը
Երևանի պետական համալսարանի լրագրության ֆակուլտետի մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի ուսանողները հայտնվել են անելանելի վիճակում: Մարկետինգի և գովազդի հիմունքներ դասավանդող Մարգարիտա Գրիգորյանը, որը նաև Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենն է, չի բարեհաճում գալ դասերին, ավելին, արդեն երկու անգամ է՝ չի ներկայանում նաև քննությանը:
«Ժողովուրդի» խմբագրություն այցելած ուսանողները պատմեցին, որ 2013 թ. դեկտեմբերի 17-ին նշանակված քննությանը Մ. Գրիգորյանը չի ներկայացել, սակայն իրենց գրավոր քննության արդյունքները գնահատել է 2 միավորով: Ու զավեշտալին այն է, որ նա 2 միավոր է նշանակել նաև կուրսի ավագ Ռիմա Ղազարյանին, որը 2013թ. նոյեմբերին հիվանդության պատճառով մահացել է: Մագիստրանտներին երեկ չի հաջողվել հանդիպել ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի հետ, քանի որ վերջինս երկրում չէ: Նրանք դիմում են գրել ռեկտորին՝ ներկայացնելով Գրիգորյանի անպատասխանատու վերաբերմունքի մանրամասները:
«Ժողովուրդը» երեկ փորձել է զրուցել Մ. Գրիգորյանի հետ, սակայն նա համառորեն չի պատասխանել հեռախոսազանգերին: «Միայն օրվա վերջում հետ զանգահարեց ու երբ ճշտեց, որ իրեն «Ժողովուրդ» օրաթերթից են անհանգստացնում, ասաց՝ «դիմեք լրատվականին» ու անջատեց: Թե ինչ լրատվական նկատի ուներ, այդպես էլ հնարավոր չեղավ պարզել»,- նշել է թերթը:

'Zhoghovurd’ paper writes that second-year students of the master’s program at Yerevan State University’s (YSU) Department of Journalism are in a desperate situation: marketing lecturer Margarita Grigorian, who is also the Executive Director of the Public Television of Armenia, does not condescend to give lecturers. Besides, she did not turn up twice during the exams.
A group of students told ‘Zhoghovurd’ that Margarita Grigorian failed to turn up at the examination on December 17, 2013, but she graded the written tests of students as poor. It is noteworthy that she also gave a D mark to student Rima Ghazarian who died from an illness in November. The students failed yesterday to meet with YSU rector Aram Simonian who is out of town. They filed an application to him, presenting the details of M. Grigorian’s irresponsible conduct.
M. Grigorian did not answer the phone yesterday. She called back only in the evening, but after learning that the correspondent of ‘Zhoghovurd’ was going to ask her questions, she advised him to apply to a ‘press service’ and hung up.