Սևանա լճի վերականգնման հիմնադրամը նոր գործադիր տնօրեն ունի
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Սևանա լճի վերականգնման, պահպանման և զարգացման հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Անցկացված մրցույթի արդյունքներով՝ խորհուրդը քննարկել և Վահան Դավթյանին հաստատել է Սևանա լճի վերականգնման, պահպանման և զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրենի պաշտոնում:
Վահան Դավթյանը մինչ այդ աշխատել է որպես ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարության աշխատակազմի Քիմիայի բաժնի պետ: Ունի գործունեության մեծ փորձ նաև հասարակական ոլորտում:

Ваан Давтян назначен директором фонда восстановления озера Севан
Под председательством премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна в правительстве Армении состоялось очередное заседание Совета попечителей фонда восстановления, сохранения и развития озера Севан.
Как сообщили в пресс-службе правительства Армении, по итогам проведенного конкурса совет обсудил и утвердил кандидатуру Ваана Давтяна на должность исполнительного директора фонда.
До утверждения на должность директора Ваан Давтян работал начальником отдела химии аппарата Министерства энергетики и природных ресурсов Армении. Имеет опыт работы в общественной сфере.