Արաբ շեյխը Դուբայ է հրավիրել Կաթողիկոսին և Հովիկ Աբրահամյանին
«Ժողովուրդն» անդրադարձել է հունվարի 21-ին իր կողմից հրապարակված այն տեղեկությանը, թե ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ու ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն արաբ մեծահարուստ շեյխի հրավերով մեկնելու են Արաբական Միացյալ Էմիրություններ:
«Երեկ պաշտոնապես հաստատվեցին մեր տեղեկությունները. ԱԺ պաշտոնական կայքի համաձայն՝ Աբրահամյանը հունվարի 29-ին երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄԷ: Կաթողիկոսի՝ ԱՄԷ մեկնելու մասին չի հայտնել Մայր Աթոռի մամլո դիվանը: Սակայն մեր աղբյուրները նշեցին, որ ԱԺ նախագահին ու վեհափառին տեսել են օդանավակայանում նրանք ԱՄԷ են մեկնել նույն ինքնաթիռով: Բանն այն է, որ հրավիրող կողմը՝ արաբ շեյխը, հայկական եկեղեցու կառուցման հովանավոր է եղել»,- գրել է թերթը:

«Жоховурд»: Спикер парламента и Католикос Всех армян отбыли в Дубай
Газета «Жоховурд» еще 21 января писала о том, что по приглашению арабского шейха спикер парламента Армении Овик Абраамян и Католикос Всех армян Гарегин II отбудут в Объединенные Арабские Эмираты.
«Накануне официально подтвердилась информация о том, что председатель парламента Армении Овик Абраамян 29 января с двухдневным официальным визитом отбыл в ОАЭ. Однако об отъезде Католикоса Всех армян Гарегина II пресс-канцелярия Первопрестольного Св. Эчмиадзина какой-либо информации не распространила», - отмечает издание.
Согласно источникам газеты «Жоховурд», спикера парламента и Католикоса Всех армян видели вместе в аэропорту, они вылетали в ОАЭ. «Дело в том, что приглашающая сторона – арабский шейх – спонсор строительства армянской церкви», - пишет издание.