Նպաստներն ուշանում են, քանի որ դրանց չափերը կառավարությունը հաստատել է երեկ
Պետության կողմից տրվող ընտանեկան նպաստներն ուշանում են: Թեմայի հետ կապված «Հրապարակը» բազմաթիվ ահազանգեր է ստացել, որով բնակիչները խնդրել են պարզել ուշացման պատճառը, և վերջապես երբ կկարողանան ստանալ այն:
Ահազանգած քաղաքացիների փոխանցմամբ` նպաստ կոչվածն իրենց միակ հույսն է, քանի որ կոմունալ ծառայությունների աշխատակիցներն օրը մի քանի անգամ զանգում և պարտադրում են «մի տեղից պարտքով ճարել և վճարել վարձերը», հակառակ դեպքում` սպառնում են անջատել լույսն ու գազը:
Խնդրի հետ կապված երեկ «Հրապարակը» զրուցել է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հասմիկ Խաչատրյանի հետ: Նրա փոխանցմամբ` հունվար ամսվա նպաստը ուշ վճարելը պայմանավորված է կառավարության կողմից 2014 թ. նպաստների չափերը հաստատելու հետ:

Benefits delayed as their amount approved by government yesterday
'Hraparak’ paper received numerous calls from citizens whose family benefits were delayed. They asked the paper to find out why their benefits were delayed and when they will be paid.
The citizens said that the so-called benefits are their only hope as employees of the utility service department call them every day and threaten to turn off gas and power if their bills are not paid.
The head of the PR Department of Armenian Ministry of Labor and social Affairs Hasmik Khachatrian told ‘Hraparak’ that benefits for January were delayed because the government approved the amount of 2014 benefits only yesterday.