ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանի ունեցվածքն անտրամաբանական աճ է տալիս
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանի եկամուտները բավական ուշագրավ օրինաչափությամբ են ավելանում՝ տարեկան 10 հազար ԱՄՆ դոլարով։ Թեև դեսպանը ստանում է տարեկան 3 հազար 617 դոլար աշխատավարձ, այնուամենայնիվ 2011թ. սկզբին նրա ունեցած 25 հազար ԱՄՆ դոլարը տարեվերջին դարձել է 35 հազար։
«Իսկ ահա 2012թ. վերջին նրա խնայողություններն ավելացել են՝ դառնալով 45 հազար ԱՄՆ դոլար։ Ուշագրավ զուգադիպությամբ, դեսպանի կինը՝ Անահիտ Ադումյանը, ամուսնուց հարուստ է մի քանի անգամ։ Նրա դրամական միջոցները 100 հազար ԱՄՆ դոլարից 2012թ. տարեվերջին դարձել են 150 հազար դոլար։
Նշենք, որ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանը ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանի հարազատ եղբայրն է, պարզապես նրանց ազգանուններն են տարբեր»,- գրել է «Ժողովուրդը»:

«Жоховурд»: Доходы посла Армении в США растут довольно нелогично
Газета «Жоховурд» пишет, что доходы посла Армении в США Татула Мангасаряна увеличиваются с интересной периодичностью – каждый год на 10 тысяч долларов США. Несмотря на то, что посол получает зарплату в размере 3 тысяч 617 долларов, тем не менее, 25 тысяч долларов, которые были у него на счету в начале 2011 года, к концу года достигли 35 тысяч.
«А в конце 2012 года сэкономленные средства достигли 45 тысяч долларов США. По интересной случайности жена посла – Анаит Адумян , богаче мужа в несколько раз. Денежные средства на ее счету в размере 100 тысяч долларов к концу 2012 года достигли 150 тысяч долларов», - отмечает газета «Жоховурд».
Издание напоминает, что посол Армении в США Татул Маргарян – брат министра энергетики и природных ресурсов Армении Армена Мовсисяна, просто у них разные фамилии.