«Դուքենդո» կարատեի ֆեդերացիայից առգրավված զենքը օգտագործվել է ֆիլմերում նկարահանումների ժամանակ: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեցին ֆեդերացիայի լրատվական բաժնից:
Ըստ աղբյուրի՝ զենքը եղել է օրինական, պատկանել է ֆեդերացիային:
«Մեզ մոտ եկել էին Իսրայել Սարգսյանի հայտարարության համաձայն, որ ասել էր, որ ինքը ֆեդերացիայում անվտանգության պետ է աշխատում: Սակայն նա եղել է ֆեդերացիայի անդամ, որի լիազորությունները դադարեցվել են 2013 թ.: Այդ զենքերը օգտագործվել են մեր ֆիլմերում, և իրենցից այնպիսի վտանգ չէին ներկայացվում, ինչպես որ ներկայացվել է»,- ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ Ի. Սարգսյանը (քրեական աշխարհում հայտնի Իսոն) ձերբակալվել է հունվարի 27-ին` հանցագործ աշխարհում հայտնի Թևոսիկի եղբոր սպանությունը կատարելու կասկածանքով:
ՀՀ ԱԻՆ լրատվական բաժնի տեղեկատցմամբ՝ փետրվարի 4-ին, ժամը 21.59-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Երևանի Մոսկովյան փողոցի թիվ 17 հասցեում՝ Պուշկինի անվան դպրոցի բակում, հայտնաբերվել է պայթուցիկ սարք:
Պարզվել է, որ դպրոցի 2-րդ հարկում՝ «Յու-Քեն-Դո» կարատեյի ֆեդերացիայի գրասենյակում, հայտնաբերվել է Ֆ-1 տիպի 2 նռնակ (մեկը ուսումնական), լուսային ազդանշանային հրթիռներ 34 հատ, ԱԿ-74 ինքնաձիգի փամփուշտներ, փամփուշտի 1 պարունակ, «ДШ» տիպի պայթուցիչի լար գործարանային 1 կապոց, «КД» տիպի պայթուցիչներ 3 գործարանային տուփ, նռնակների պայթուցիչներ 8 հատ և «ТНТ» տիպի պայթուցիչ (տրոտիլ) 0.5 կգ:

Обнаруженные в Федерации карате боеприпасы предназначены для съемок фильмов
Обнаруженные в Федерации карате Армении боеприпасы предназначались и использовались для съемок фильмов. Об этом Aysor.am сообщили в пресс-службе федерации.
Сотрудник пресс-службы отметил, что оружие было законным и принадлежало федерации.
«К нам пришли на основании заявления Исраэла Саркисяна, который заявил, что работает начальников службы охраны федерации, однако он был рядовым членом федерации, полномочия которого были приостановлены в 2013 году», - сказал собеседник Aysor.am.
Напомним, что Исраэл Саркисян был задержан по подозрению в убийстве Артура Сафаряна – брата криминального авторитета Тевосика.
Ранее в полиции сообщили, что в рамках уголовного дела об убийстве Артура Сафаряна, решением суда общей юрисдикции, был проведен обыск на территории Федерации карате Армении.
В ходе обыска обнаружено и конфисковано около 800 г тротила, дымшашки, детонаторы, учебные и боевые гранаты, большое количество патронов, бронежилеты, детали от автоматов.