Վարչապետը հրաժարական չի տվել և չի էլ տա
Իշխող հանրապետականի շատ նեղ և իրազեկ շրջանակներում խոսվում է, որ օֆշորային հայտնի սկանդալի շուրջ ծավալվող վերջին զարգացումներից հետո վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն առաջիկայում հրաժարականի դիմում է ներկայացնելու:
Երեկ, «Հայկական ժամանակի» թղթակիցը վարչապետի մամուլի խոսնակ Հարություն Բերբերյանից հարցրել է՝ իրականությանը համապատասխանու՞մ են սույն տեղեկությունները, նա պատասխանել է. «Ոչ: Վարչապետն անձամբ շատ շահագրգռված է, որ իրականությունը պարզվի և հույս ունի, որ վերջին ձերբակալությունից հետո հանրությանն ամեն ինչ պարզ կլինի»:
«Վարչապետի պաշտոնանկության մասին խոսակցությունները այս ընթացքում պարբերաբար ակտիվացել ու նույն տեմպով էլ մարել են, իսկ իշխող ՀՀԿ-ն մինչև վերջերս էլ հայտարարում էր, թե իրենց օրակարգում վարչապետի փոփոխության հարց չկա: Այդուհանդերձ, օֆշորային սկանդալի առանցքային դեմքի, գործարար Աշոտ Սուքիասյանի ձերբակալությունից հետո, ՀՀԿ-ական շրջանակներում թարմացել է վարչապետի հրաժարականի թեման»,- գրել է թերթը:

Haykakan Zhamanak: Prime minister has no intention of resigning
Rumors persist in well-informed circles of the Republican Party of Armenia (HHK) that following the latest developments related to the notorious ‘offshore scandal’, Prime Minister Tigran Sargsyan will resign soon, according to ‘Haykakan Zhamanak’ daily.
When asked yesterday if these rumors correspond to reality, the prime minister’s spokesman Harutyun Berberian told the daily: “No. The prime minister himself wants the truth to be revealed. He hopes that the situation will become clear to the public following the recent arrest”.
‘The ruling HHK stated until recently that the replacement of the prime minister is not on the agenda. Nevertheless, after the major person of the offshore scandal, businessman Ashot Sukiasian was arrested, rumors about the prime minister’s resignation have resumed,” the paper notes.