Վարչապետը հրաժարական չի տվել և չի էլ տա
Իշխող հանրապետականի շատ նեղ և իրազեկ շրջանակներում խոսվում է, որ օֆշորային հայտնի սկանդալի շուրջ ծավալվող վերջին զարգացումներից հետո վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն առաջիկայում հրաժարականի դիմում է ներկայացնելու:
Երեկ, «Հայկական ժամանակի» թղթակիցը վարչապետի մամուլի խոսնակ Հարություն Բերբերյանից հարցրել է՝ իրականությանը համապատասխանու՞մ են սույն տեղեկությունները, նա պատասխանել է. «Ոչ: Վարչապետն անձամբ շատ շահագրգռված է, որ իրականությունը պարզվի և հույս ունի, որ վերջին ձերբակալությունից հետո հանրությանն ամեն ինչ պարզ կլինի»:
«Վարչապետի պաշտոնանկության մասին խոսակցությունները այս ընթացքում պարբերաբար ակտիվացել ու նույն տեմպով էլ մարել են, իսկ իշխող ՀՀԿ-ն մինչև վերջերս էլ հայտարարում էր, թե իրենց օրակարգում վարչապետի փոփոխության հարց չկա: Այդուհանդերձ, օֆշորային սկանդալի առանցքային դեմքի, գործարար Աշոտ Սուքիասյանի ձերբակալությունից հետո, ՀՀԿ-ական շրջանակներում թարմացել է վարչապետի հրաժարականի թեման»,- գրել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Премьер-министр не собирается подавать в отставку
В хорошо информированных и узких кругах правящей Республиканской партии Армении муссируются разговоры о том, что после последних развитий вокруг известного «оффшорного» скандала премьер-министр Тигран Саркисян в ближайшее время подаст в отставку. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
Накануне корреспондент издания попытался уточнить у пресс-секретаря премьера Арутюна Берберяна, соответствуют ли действительности эти слухи. В ответ он заявил: «Нет, премьер-министр сам заинтересован в том, чтобы правда была раскрыта, и надеется, что все прояснится для общественности после последнего ареста».
«Разговоры об отставке премьер-министра периодически активизируются и затихают, а правящая Республиканская партия до недавнего времени заявляла, что вопрос смены премьер-министра не стоит на повестке. Тем не менее, после ареста ключевого лица оффшорного скандала, бизнесмена Ашота Сукиасяна, в РПА вновь возобновились разговоры об отставке премьера», - пишет газета.