Հարգարժան պարոն Մինասյանը հոդված դրեց վրաս. Ռոբերտ Նազարյան
Իր լիցենզիայի համաձայն, Որոտան ՀԷԿ-երի համալիրն այս պահին շարունակում է արտադրել էլեկտրաէներգիա: Ազգային ժողովի այսօրվա նիստում, պատասխանելով ՀՅԴ խմբակցության  պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանի հարցին, այս մասին հայտարարեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը:
Համաձայն Հայաստանի օրենքների, շարունակեց խոսքը, ՓԲԸ-ն կիրականացնի իր լիցենզավորված գործունեությունը մինչև որ ամերիկյան ընկերության հետ կնքված պայմանագրի շրջանակներում կձևակերպվի համալիրի գույքի սեփականության իրավունքը, այնուհետ. «Ամերիկյան ըննկերությունը կդիմի լիցենզիա ստանալու հայտով: ՓԲԸ-ի լիցենզիան կդադարեցվի և նույն օրն այն կտրամադրվի նոր ընկերությանը, և բնականոն աշխատանքը չի խաթարվի»:
Ի դեպ, Ռոբերտ Նազարյանը վիրավորվեց ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանի ելույթից:
Նշենք, որ Ա. Մինասյանը Որոտանի կասկադի վաճառքի գործարքն անվանեց հակաօրինական գործարք, և Քրեական օրենսգրքով 8-10 տարվա պատիժ է հասնում այս հանցագործության համար: Ու թեև պատգամավորը հայտարարել էր, որ իր ասածը Ռոբերտ Նազարյանին չի վարեբերում, սակայն վերջինս իր ելույթում պատասխանեց պատգամավորին:
«Ես հասկացա, որ ինձ էր ասում, էս ռադիոն էլ հարյուր հազարավոր մարդիկ են լսում, գուցե նրանք էլ իմ պես հասկացան»,-  ասաց Ռ. Նազարյանը:
Ի պատասխան ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, որ ԱԺ-ն նման լիազորություն չունի. «Պարոն Նազարյան, հանգիստ եղեք»:

Vorotan Hydro Cascade CJSC continues to produce electricity in accordance with its license, Chairman of Public Services Regulatory Commission of Armenia Robert Nazarian said in the parliament today, when responding to a question of ARFD faction deputy Artsvik Minasian.
By the Armenian law, Vorotan Hydro Cascade will continue its licensed activities until the right of its ownership is registered under the agreement signed with the American side, R. Nazarian said.
“Then the American company will file an application to obtain a license. The license of CJSC will be revoked and on the same say a new company will receive a license so the normal operation will not be interrupted,” Nazarian noted.
The commission chairman Nazarian was outraged by the speech of Artsvik Minasian who called the Vorotan Cascade sale transaction illegal, adding that under Armenia’s Criminal Code this crime is punishable by imprisonment of 8-10 years. Although Minasian said that his words don’t apply to Robert Nazarian, the latter responded to A. Mimasian in his speech.