Վանաձորի մի շարք դպրոցներում ջեռուցում չկա. Դասերը դադարեցրել են
Վանաձոր քաղաքի կեսից ավելին արդեն 3-րդ օրն է` զրկված է գազամատակարարումից: Չնայած պարբերաբար «Գազպրոմ-Արմենիայի» կողմից տարածված հաղորդագրություններին, որոնց մեջ ընկերությունը գազի վերականգնման տարբեր ժամանակահատվածներ է նշում, այնուամենայնիվ երեկ ժամը 22:30-ի դրությամբ, բնակչությունը դեռ գազ չուներ:
«Հրապարակի» հետ զրույցում Լոռու մարզպետարանի աշխատակազմի կրթության բաժնի պետ Գարիկ Տոնոյանն ասել է, որ այն դպրոցներում, որտեղ չեն կարողանում նորմալ ջերմաստիճան ապահովել, դադարեցրել են դասապրոցեսը:
Թերթը զրուցել է Վանաձորի քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանի հետ, ով նշել է, որ ինքն անձամբ հետևում է աշխատանքներին` հանձնարարել է համատիրություններին և թաղամասային հիմնարկներին, որ բնակիչներին օգնեն հալեցնել սառած խողովակաշարերը «Գազպրոմ-Արմենիա» ընկերության մամուլի պատասխանատու Շուշան Սարդարյանը «Հրապարակի» հետ զրույցում ժամը 21:00-ին հայտնեց, որ աշխատանքները մեծ հաշվով արդեն ավարտված են և, հավանաբար, մինչ 24:00-ն գազամատակարարումը կվերականգնվի:

«Грапарак»: В ряде школ Ванадзора нет теплоснабжения
Больше половины жителей города Ванадзора уже третий день лишены газоснабжения. Несмотря на периодически распространяемые компанией «Газпром Армения» сообщения, в которых отмечаются различные сроки восстановления газоснабжения, тем не менее, вчера по состоянию на 22:30 население не имело газа. Об этом пишет газета «Грапарак».
В беседе с корреспондентом издания начальник отдела образования аппарата областной администрации Гарик Тоноян заявил, что те школы, в которых не удается обеспечить нормальную температуру, приостановили учебный процесс.
Мэр города Ванадзора Самвел Дарбинян отметил в беседе с корреспондентом «Грапарак», что лично следит за работами и поручил сотрудникам кондоминиумов и районных учреждений оказать помощь населению в размораживании замёрзших труб.
Пресс-секретарь компании «Газпром Армения» Шушан Сардарян сообщила накануне в 21:00, что работы в целом уже завершены, и скорее всего до 24:00 газоснабжение в городе будет восстановлено.