Դիլիջանցիները ջուր չունեն. Քաղաքապետարանը համարում է, որ դա իր գործը չէ
Երեկ «Ժամանակի» խմբագրություն են դիմել Դիլիջան քաղաքի բնակիչները՝ ահազանգելով, որ 4 օր է՝  նորմալ ջուր չունեն:
Դիլիջանի քաղաքապետ Արմեն Սանթրոսյանը բնակիչների բողոքի վերաբերյալ «Ժամանակի» թղթակցի հարցին ի պատասխան հայտարարել է. «Նախ 4 օր չի, ընդամենը ամսի 4-5-ին է կտրվել ջրերը ցրտի պատճառով»:
Նրա հավաստմամբ՝ քաղաքապետարանում ստեղծված են խմբեր, որոնք եթե ստանում են ահազանգեր, անմիջապես արձագանքում են, օգնում են ժողովրդին, որ խողովակները բացեն և ջուրը մատակարարեն քաղաքում: Ինչ վերաբերվում է սեփական տներին, պարզվում է՝ քաղաքապետարանը չի կարող միանգամից մի քանի հազար բնակարան սպասարկել: «Դա իրանք պիտի իրանց ուժերով բացեն, քանի որ իրանց սեփական այգում կամ իրանց տանն ա սառած»:
Թերթի թղթակցի տարակուսանքին, թե բնակիչը սեփական ուժերով ինչպե՞ս բացի սառած խողովակները, Սանթրոսյանը հակադարձել է. «Քաղաքապետարանը ոնց ա բացում, նույն ձևով»:

Zhamanak: Dilijan municipality not responsible for frozen water pipes
Residents of the city of Dilijan applied to ‘Zhamanak’ daily yesterday, complaining that their water supply was interrupted for four days ago. In response to the paper’s inquiry, Dilijan mayor Armen Santrosian replied: “First of all, the water supply was interrupted not for 4 days, but since February 4 or 5 because of cold weather”.
The mayor said that special groups were set up in Diligan and they rapidly respond to complaints, helping citizen unfreeze frozen pipes. As for detached houses, the municipality is unable to serve several thousand houses. “They should do this work on their own – the pipes froze in their own houses or garden plots,” the mayor noted.
Asked by the paper’s correspondent how a resident can unfreeze a frozen pipe, the mayor said: “Just as the municipality does it”.