ՀԱԿ-ն ու ԲՀԿ-ն պայմանավորվել են վարչապետին անվստահություն հայտնելու հարցում
Խորհրդարանական ոչ իշխանական չորս ուժերը՝ ՀԱԿ, ԲՀԿ-ն, ՀՅԴ-ն և «Ժառանգությունը», մտադիր են Ազգային ժողովի հաջորդ՝ փետրվարի 24-27-ի քառօրիայում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց սկսել:
«Հայկական Ժամանակի» աղբյուրները հայտնում են, որ Հայ ազգային կոնգրեսն ու Բարգավաճ Հայաստանն արդեն վերջնական համաձայնության են եկել վարչապետին անվստահություն հայտնելու փաստաթղթի բովանդակության շուրջ: Դաշնակցություն ու «Ժառանգությունը», որոնք դեռ այս պահին էլ այդ գործընթացը, կարծես թե, այլ կերպ են պատկերացնում, մարտավարական հարցերում տատանվում են: «ԲՀԿ-ն ու ՀԱԿ-ը, սակայն ակնկալում են, այս երկու ոչ իշխանական ուժերը նույնպես ի վերջո կմիանան նախագծին: Այնպես որ, եթե առաջիկա 2 շաբաթվա ընթացքում այլ խնդիր չծագի, եկող քառօրյան խոստանում է բավականին հետաքրքիր լինել»,- գրել է թերթը:

HAK and BHK factions reach agreement on no-confidence vote in PM
Four con-coalition forces of the Armenian parliament – Armenian National Congress (HAK), Prosperous Armenia (BHK), ARFD and Heritage factions intend to start the process of a vote of no confidence in Prime Minister Tigran Sargsyan during the four-day session on February 24-27.
Sources of ‘Haykakan Zhamanak’ paper say that HAK and BHK already reached a final agreement about the contents of the document on a no-confidence vote in the prime minister. ARFD and Heritage seem to imagine the process differently and hesitate over tactics. “Yet BHK and HAK expect these two non-coalition forces to finally join the draft. So the four-day session is going to be interesting unless any other problem arises in the next two weeks,” the paper says.