ՀԱԿ 9 ակտիվիստները վարչական բերման են ենթարկվել
Երեկ ժամը 02-ի սահմաններում ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնի բաժին վարչական բերման ենթրակված 9 ակտիվիստների նկատմամբ կազմվել է ՀՀ վարչական օրենսգրքի 172 Հոդվածի 2 Մասի հատկանիշներով:
Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվական բաժնից:
Վարչական բերման ենթարկվածներից Սարգիս Գևորգյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ իրենք Ամիրյան փողոցում փորձել են պատի վրա պատկերել «Սերժ Սարգսյանի դիմանկարը՝ «Պետական դավաճան» գրությամբ»:
«Ոստիկանները տեղում չկարողացան որևէ պատճառաբանություն բերել, ամեն մեկը մի բան էր ասում, առանց ներկայանալու մեզ հրավիրեցին ՀՀ ոստիկանության բաժին, որից հետո սկսեցին բերման ենթարկել այն պատճառաբանությամբ, որ չենք ենթարկվել իրենց պահանջին: Բաժնում մնացինք 3 ժամ, որից հետո այդ արձանագրությունը կազմեցին ու մեզ բաց թողեցին»,- ասաց նա:
Բերման են ենթարկվել նաև Արեգ Գևորգյանը, Վարդան Հարությունյանը, Թաթուլ Սարոյանը, Դավիթ Վարդանյանը, Անդրանիկ Դավթյանը, Տաթևիկ Պողպատյանը, Հայկ Պետրոսյանը:

HAK activists detained last night
The Armenian police detained nine activists of Armenian National Congress (HAK) Party last night. Administrative cases were opened under Article 172 Part 2 of the RA Administrative Code, according to the press service of the police.
One of those detained – Sargis Gevorgian later told Aysor.am that at night they tried to put up “a portrait of Serzh Sargsyan with the words ‘traitor of the homeland’ written on it” on the wall of a house on Amirian Street in Yerevan.
“We were taken to a police station. Reports were drawn up in about three hours and we were released,” he said.