Օպերատիվ իրավիճակ. Գողության 70 դեպք՝ երեք օրում
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` փետրվարի 7-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել մահվան ելքով մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք, որը բացահայտվել է, այս մասին տեղեկացնում է Ոստիկանության կայքը:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 26 դեպքից բացահայտվել է 23-ը, գողության 70 դեպքից` 36-ը, կողոպուտի 3 դեպքից` 2-ը, խարդախության` 19, յուրացման 2 և մաքսանենգության 9 դեպքերը բացահայտվել են:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է կողոպուտի` 2, գողության` 5, սպանության, մարմնական վնասվածք հասցնելու, ավազակային հարձակման և խարդախության 1-ական դեպք:
Անցած 3 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 22-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

70 thefts committed in Armenia in past three days
One murder was committed in the country on February 7-10, according to the website of the Armenian police. The crime was solved.
The police have also detected 23 out of the 26 cases of injury infliction, 36 of 70 thefts, 2 of 3 burglaries, as well as 19 frauds, two embezzlement cases, and 9 cases of smuggling.
As regard crimes committed previously, 2 burglaries, 5 thefts, an armed robbery, a fraud and a case of injury infliction were detected.
12 road accidents were recorded in Armenia in the past three days, as a result of which one person died and 22 others received injuries.