«Ալիշան» գործարանի տնօրենը գազի հարցով դիմում է Նախագահի աշխատակազմ
Դադարեցված գազամատակարարման պատճառով արդեն հինգ օր է, ինչ ՀՀ Արարատի մարզի «Ալիշան» պահածոների գործարանը չի աշխատում: Այս պահին գործարանի տնօրենը՝ Սերժիկ Մոսեսյանը, նյութեր է նախապատրաստում, որպեսզի դատական հայց ներկայացնի «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ի դեմ:
Հիշեցնենք՝ «Ժողովուրդը» գրել էր, որ ամիսներ առաջ գործարանի տնօրեն Սերժիկ Մոսեսյանը բարձրաձայնել էր, որ «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ի կողմից արված հաշվարկները սխալ են:
Ի դեպ, գործարանի տնօրենը մտադիր է չվճարել այնքան ժամանակ, մինչդեռ նորմալ չհաշվեն սպառած գազի ծավալն ու գանձվող գումարի չափը: «Եվ Աստված գիտի, թե երբ կկարողանանք նոր արտադրանք տալ: Այսօր ես այս հարցով գնալու եմ նախագահի աշխատակազմ: Տեսնենք, թե ինչ կլինի»,- «Ժողովուրդի» թղթակցի հետ զրույցում ասել է գործարանի տնօրենը:

Zhoghovurd: Director of Alishan intends to sue Gazprom Armenia
Alishan cannery in Ararat province of Armenia stopped operating five days ago after its gas supply was cut off. The cannery director Serzhik Mosesian is now preparing materials to file a lawsuit against Gazprom Armenia CJSC.
‘Zhoghovurd’ paper wrote earlier that a few months ago S. Mosesian said that the calculations of Gazprom Armenia are wrong.
By the way, the cannery director is determined not to make payments until the amount of the consumed gas and the gas bills are calculated correctly. “God knows when we will resume production. I intend to apply to the presidential staff concerning this issue,” Mosesian told the paper.