Թևոսիկի եղբոր սպանության գործով կալանավորվածների մեղադրանքը խստացվել է
41-ամյա Արթուր Սաֆարյանի սպանության գործով կալանավորված Իսրայել Սարգսյանի և Տիգրան Ասատրյանի մեղադրանքը խստացվել է:
ՀՀ ոստիկանության լրատվական բաժնի փոխանցմամբ՝ Ի. Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-104 հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով (38-104-ը` հանցագործության կազմակերպիչ), 104 հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետը` սպանություն` կատարված շահադիտական դրդումներով, պատվերով, (104 հոդվածի 2-րդ մասի 11-րդ կետով) այլ հանցանքը թաքցնելու նպատակով կատարված սպանություն/ և 235 հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով հրազեն և ռազմամթերք ձեռք բերել, պահել և կրել):
Տիգրան Ասատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235 հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով հրազեն և ռազմամթերք ձեռք բերել, պահել և կրել) և 335 հոդվածի 1-ին մասով (հաստատապես հայտնի նախապատրաստվող ծանր կամ առանձնապես ծանր հանցագործության մասին չհայտնելը):

More charges have been brought against two men – Israyel Sargsyan and Tigran Asatrian arrested in connection with the murder of 41-year-old Arthur Safarian, the brother of a crime lord nicknamed Tevosik.
According to the Armenian police, Israyel Sargsyan was charged under the Criminal Code’s Article 38 part 2 point 8 (as organizer of the crime), Article 104 part 2 point 8 (a crime committed for mercenary motives), Article 104 part 2 point 11 (a crime committed to conceal another crime) and Article 235 part 1(illegal purchase, possession and carrying of firearms).
Tigran Asatrian was charged under the criminal Code’s Article 235 part 1 (illegal purchase, possession and carrying of firearms and ammunition) and Article 335 part 1 (failure to report a grave crime).