ՀԱԿ 12 ակտիվիստների նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել
Փետրվարի 12-ին Մաշտոցի պողոտայից բերման ենթարկված  ՀԱԿ 12 ակտիվիստների նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել: Այս մասին հայտնում են ոստիկանությունից:
Ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ ասված է. «Փետրվարի 12-ին, ժամը 18.15-ի սահմաններում, Երևանի Մաշտոցի պողոտայի թիվ 7/1 հասցեի մոտակայքում` մայթին, մի խումբ անձինք կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը և հասարակության` անցորդների, փողոցով երթևեկող անձանց նկատմամբ արտահայտելով բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք, միմյանց նկատմամբ բռնություն գործադրելով, կատարել են խուլիգանություն:
Դեպքի առթիվ նախապատրաստված նյութերով 13.02.2014թ. ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Կենտրոնականի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով (խուլիգանությունը, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից) հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Ինչ վերաբերում է լրագրող Անի Գևորգյանի այն հայտարարությանը, թե իր նկատմամբ ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում կատարվել են անօրինական գործողություններ, ապա ՀՀ ոստիկանության պետի կողմից այդ առնչությամբ նշանակվել է ծառայողական քննություն:

A criminal case has been opened against Armenian National Congress’s (HAK) 12 activists who were detained on Mashtots Avenue in Yerevan on February 12, the Armenian police said.
“Around 6:15 pm on February 12 a group of people committed hooliganism near building # 7/1 on Mashtots Avenue, blatantly disrupting public order, showing an obviously disrespectful attitude towards passers-by and using violence against each other.
In connection with the incident, the central investigative unit of the Main Investigation Department of the Police on February 13 opened a criminal case under the Criminal Code’s Article 258 part 3 point 1 (hooliganism committed by a group of people) and an investigation is underway.
As regards reporter Ani Gevorgian’s claim that illegal actions were committed against her in the Kentron police unit, an internal investigation will be conducted by an order of the Armenian police chief,’ the police said in a statement.