Պաշտոնյաներին հրահանգել են «հերթափոխով» այցելել զորամասեր
«Հայկական ժամանակի» տեղեկություններով, իշխանության ամենավերին օղակից տարբեր բարձրաստիճան պաշտոնյաների հրահանգ է իջեցվել՝ «հերթափոխով» այցելել տարբեր զորամասեր՝ զինվորների մարտական ոգին բարձրացնելու նպատակով։ Դա թերևս կարող է կապված լինել շփման գծում վերջին շրջանում արձանագրվող լարվածության հետ։
Ընդամենը 2 օր առաջ Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն էր Աժ պաշտպանության հանձնաժողովի անդամների հետ այցելել Տավուշի մարզի զորամասերից մեկը, որտեղ սպայական անձնակազմին և զինվորներին վստահեցրել էր, թե երկրի նախագահը, Աժ-ն և կառավարությունը կարևորում են սահմանապահ զինվորների խնդիրները և նվերներ էր հանձնել։
Մեկ օր առաջ էլ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն էր բանակի ղեկավար կազմի հետ խորհրդակցություն անցկացրել՝ քննարկելով մարտական գործողությունների վարման, հեռահար միջոցների կիրառման խնդիրները:

Haykakan Zhamanak: Officials instructed to visit military units in shifts
‘Haykakan Zhamanak’ daily writes that various high-ranking officials have received instructions from above to visit military units ‘in shifts’ so as to raise morale. Perhaps this is also related to heightened tensions on the border in recent period.
Two days ago the National Assembly speaker Hovik Abrahamian together with members of the NA Standing Committee on Defense Affairs visited a military unit in Tavush province where he assured officers and soldiers that the country’s president, the NA, and the government attach importance to problems of frontier troops and gave presents to servicemen.
Yesterday Defense Minister Seyran Ohanian held a consultation with top commanders of the army and discussed issues related to use of long-range weapons and conducting combat operations.