ՀՀԿ-ն առաջարկել է գազային հարցերով հանձնաժողով ստեղծել
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր խորհրդարանի 4 ոչ իշխանական ուժերի ներկայացուցիչներին է առաջարկել գազային հարցերի հետ կապված ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու նախագիծը: Aysor.am-ին այս մասին ասաց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
Հարցին, թե պարազբանում չտրվեց, ինչո՞ւ ոչ իշխանական ուժերի առաջարկը մերժվեց և նորից նույն առաջարկն արվեց ՀՀԿ-ի կողմից, Լ. Զուրաբյանը խորհուրդ տվեց հարցն ուղղել հենց ԱԺ նախագահին: «Նախ չի պարզաբանել, հետո դա ուրիշ հարց է»,- ասաց Լ. Զուրաբյանը:
Վերադառնալով գազային ժամանակավոր հանձնաժողովի մասին` ՀԱԿ պատգամավորն ասաց, որ իրենց առաջարկվել է գազային խնդիրների հետ կապված ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծել, և իրենք դեռ չեն պատասխանել` ընդունո՞ւմ են առաջարկը, թե ոչ. «Մենք ասացինք, որ խմբակցություններում կքննարկենք, նոր կպատասխանենք»:

The parliamentary speaker Hovik Abrahamian today presented a draft on the creation of an interim commission on the gas issues to the members of the four non-coalition factions of the National Assembly, the head of Armenian National Congress (HAK) faction Levon Zurabian told Aysor.am.
When asked if any explanation was given about the reason why the opposition’s proposal was rejected and then the same proposal was submitted by the Republican Party of Armenia (HHK), Levon Zurabian advised us to put that question to the parliamentary speaker. ‘No, there was no explanation. It is another question,” Zurabian noted.
Speaking about the creation of an interim parliamentary commission, the HAK deputy said they received a proposal to set up a commission that will examine the gas tariff issue, and no decision has been taken so far whether to accept the proposal or not ‘The answer will be given after this draft is discussed by the factions,” L. Zurabian said.