ՀՀԿ-ն առաջարկել է գազային հարցերով հանձնաժողով ստեղծել
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր խորհրդարանի 4 ոչ իշխանական ուժերի ներկայացուցիչներին է առաջարկել գազային հարցերի հետ կապված ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու նախագիծը: Aysor.am-ին այս մասին ասաց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
Հարցին, թե պարազբանում չտրվեց, ինչո՞ւ ոչ իշխանական ուժերի առաջարկը մերժվեց և նորից նույն առաջարկն արվեց ՀՀԿ-ի կողմից, Լ. Զուրաբյանը խորհուրդ տվեց հարցն ուղղել հենց ԱԺ նախագահին: «Նախ չի պարզաբանել, հետո դա ուրիշ հարց է»,- ասաց Լ. Զուրաբյանը:
Վերադառնալով գազային ժամանակավոր հանձնաժողովի մասին` ՀԱԿ պատգամավորն ասաց, որ իրենց առաջարկվել է գազային խնդիրների հետ կապված ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծել, և իրենք դեռ չեն պատասխանել` ընդունո՞ւմ են առաջարկը, թե ոչ. «Մենք ասացինք, որ խմբակցություններում կքննարկենք, նոր կպատասխանենք»:

Левон Зурабян: РПА предложила создать временную комиссию по вопросу газа
Спикер парламента Армении Овик Абраамян предложил сегодня представителям четырех непровластных фракций Национального Собрания проект создания временной комиссии по вопросам газа. Об этом заявил сегодня в беседе с корреспондентом Aysor.am руководитель фракции «Армянского национального конгресса» Левон Зурабян.
На вопрос о том, было ли дано какое-либо разъяснение в связи с тем, почему было отклонено предложение оппозиции и затем то же предложение внесено Республиканской партией Армении, Левон Зурабян посоветовал обратиться к спикеру парламента. «Нет, разъяснения не было, это совершенно иной вопрос», - отметил Л.Зурабян.
Касаясь формирования временной комиссии парламента, депутат АНК заявил, что им предложили создать комиссию по вопросам изучения тарифа на газ, и пока не решено, будет ли принято данное предложение или нет. «Ответ будет представлен после обсуждения этого проекта во фракциях», - заявил Левон Зурабян.