Արմավիրում ամուսինը սպանել է կնոջը
Փետրվարի 16-ին, ժամը 12.30-ին, ոստիկանության Մեծամորի բաժին է ներկայացվել 1977 թ. ծնված, նախկինում դատված Գրիշա Մ.-ն և հայտնել, որ նախորդ օրը, ժամը 23.00-ի սահմաններում, տանը, ոգելից խմիչքի ազդեցության տակ, կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ մետաղաձողով հարվածներ է հասցրել կնոջ` 1971 թ. ծնված Ժենյա Հարությունյանի մարմնի տարբեր մասերին և սպանել նրան:
Մեկնած օպերատիվ խումբը Մայիսյան գյուղի վագոն-տնակներից մեկում հայտնաբերել է Ժ. Հարությունյանի դիակը` բազմաթիվ վնասվածքների հետքերով:

В Мецаморе муж убил жену
16 февраля в отделение полиции Мецамора явился ранее судимый Гриша М., 1977 г.р., сообщив, что убил свою супругу Женю Арутюнян 1971 г.р. Он заявил, что в состоянии алкогольного опьянения 15 февраля поспорил с женой на бытовой почве, затем нанес удары дубинкой, в результате чего она скончалась.
Выехавшая на место происшествия оперативная группа обнаружила в одном из вагонных домиков труп Ж.Арутюнян со следами многочисленных ранений. При осмотре места происшествия оперативники нашли 2 патрона калибра 7.62 мм. Гриша М. задержан.