Ինչո՞ւ հրաժարական տվեց Օպերայի թատրոնի նախկին տնօրենը
«Հրապարակն» անդրադարձել է Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տնօրեն Կամո Հովհաննիսյանի` սեփական դիմումի համաձայն աշխատանքից ազատմանը և գրել, որ այժմ օպերային թատրոնի տնօրենի պարտականությունները ժամանակավոր ստանձնել է փոխտնօրեն Հրաչ Գրիգորյանը:
«Հրապարակի» հետ զրույցում Օպերայի աշխատակիցներից մեկը նշեց, որ բուն խնդիրը կուտակայինը չի եղել, այլ ցածր աշխատավարձը, որոնք պարզվում է, հունվարի ամսից բարձրացվել էին, բայց այդ մասին իրենք` աշխատակիցները իմացել են միայն այն բանից, հետո, երբ բողոքի ակցիայի հաջորդ օրը նախարարությունից եկել և հայտնել են դրա մասին:
Ինչ վերաբերում է հաջորդ տնօրենի հավանական թեկնածուներին, ապա օպերային թատրոնում դեռ անուններ չեն շրջանառվում, փոխարենը նշեցին, որ այդ թեմայով խոսակցություններ միշտ կան, մասնավորապես այն, որ Հասմիկ Պողոսյանն իր համար է «այդ տեղը պահում», բայց քանի դեռ նախարար է, դժվար կլինի այն իրագործել, փոխարենը, ըստ կանխատեսումների, կնշանակվի այնպիսի մեկը, ով կլինի կառավարելի և ցանկացած ժամանակ, հղում անելով իր տարիքին, կազատվի տնօրենի պաշտոնից:

Opera Theatre director resigned not because of accumulative pension
‘Hraparak’ paper addresses the recent resignation of the director of Spendiarian Opera and Ballet Theatre Kamo Hovhannisian at his own request and the appointment of deputy director Hrach Grigorian as acting director.
An employee of the opera theatre told the paper that the problem lay not in the new accumulative pension system, but in low salaries which were raised in January, but the staff was informed about that only after staging a protest.
As regards the likely candidates for the post of director, the interlocutor said that they have always been rumors that Culture Minister Hasmik Poghosian keeps that post for herself, but she is still minister, so a person, who is easy to control and can be dismissed at any time because of age, may be appointed as director.