Էներգետիկայի փոխնախարար. Գազի հետ մի բան այն չէ
Հայաստանում գազի հետ խնդիր կա, իսկ թե ինչպիսի՝ հայտնի չէ: Այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ էներգետիկայի փոխնախարար Լևոն Շահվերդյանը, նաև չժխտեց, որ գազի որակի հետ կապված դժգոհությունները հնարավոր է, որ հիմք ունենան, քանի որ «սաղ ժողովուրդն է գտնում», նաև ինքը, որ խնդիր կա:
«Ես գազի մասնագետ չեմ»,-ասաց Լ. Շահվերդյանը՝ թեև երկար տարիներ աշխատել է «Երևան գազի» տնօրեն:
Էնեգետիկայի փոխնախարարը կարծում է, որ ձևավորվող մասնագիտական հանձնաժողովը կպատասխանի գազի կալորիականությանը վերաբերող հարցին:
Նա նաև կարծում է, որ գազի որակը ստուգող հանձնաժողովը կպատասխանի, թե, ի վերջո, ինչ է կատարվում գազի հետ և ինչ կա գազի բաղադրության մեջ:
«Գազի վարձը ձմեռը լուրջ թիվ դարձավ»,-ասաց Լևոն Շահվերդյանը՝ խոսելով իր տանն օգտագործված գազի մասին, սակայն որակի մասին որևէ բան չասաց. «Տանը նստած չեմ կարող զգալ գազի որակական տարբերությունները, բայց մեծ գումար եմ վճարել»:

Deputy minister: It is unclear what kind of problem exists with gas
“There a problem with natural gas quality in Armenia, but it is unclear what kind of problem it is,” Deputy Minister of Energy and Natural Resources Levon Shahverdian said at a meeting with journalists today.
According to him, discontent with the quality of gas may be well-founded – everyone, including the deputy minister, believes that there are some problems.
“I am not a gas expert,” Shahverdian noted, despite the fact that he served as director of Yerevan Gas Company for many years.
He added that the commission to be set up to examine the calorific power of supplied gas will shed light on all the questions.