Նախագահը ցավակցական հեռագիր է հղել Գրիգոր Գուրզադյանի մահվան կապակցությամբ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել մեծանուն աստղաֆիզիկոս, Հայաստանի գիտությունների ազգային ակադեմիայի ակադեմիկոս Գրիգոր Գուրզադյանի մահվան կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Գուրզադյանների ընտանիքին հղված ցավակցական հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Սփյուռքից Հայաստան ներգաղթած, հայրենիքում կրթություն ստացած և համաշխարհային ճանաչման արժանացած գիտնականն իր ողջ կյանքը նվիրեց հայրենի գիտության առանձնահատուկ մի ոլորտի զարգացմանը, ղեկավարեց գիտական կենտրոններ, մշակեց տիեզերական համակարգեր:
Տաղանդաշատ գիտնականն ուներ նաև փիլիսոփայի, գրողի և գեղանկարչի առանձնահատուկ շնորհներ, որոնք դրսևորվեցին նրա գիտահանրամատչելի էսսեներում և գունեղ կտավներում:

President sends message of condolence on G. Gurzadian’s death
Armenian President Serzh Sargsyan today sent a message of condolence in connection with the death of prominent astronomer, academician Grigor Gurzadian, according to the presidential press service.
“This scientist, who moved to Armenia from the Diaspora, was educated in the homeland and gained international recognition, has dedicated his whole life to the development of a particular field of science, headed scientific center,s and developed space systems.
The talented scientist was also a gifted philosopher, writer and painter, which was reflected in his popular science essays and colorful paintings.
I express my deepest condolences to the family, friends and colleagues of Grigor Gurzadian”, the message reads.