Ֆինանսների նախարարն իր կարողությունը պահում է դոլարով
«ՀՀ ֆինանսների բոլոր չորս փոխնախարարները բավականին լուրջ ունեցվածքի տեր են։ Բարձրաստիճան պաշտոնյաների էթիկայի հանձնաժողով նրանց ներկայացրած հայտարարագրերից տեղեկանում ենք, որ, օրինակ, ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Պավել Սաֆարյանը, ով չունի ոչ մի շարժական կամ անշարժ գույք, իր հաշվին ունի 28 մլն դրամ, մեկ այլ փոխնախարար՝ գլխավոր գանձապետ Ատոմ Ջանջուղազյանը, հայտարարագրել է 13,6 մլն դրամ և 11 հազար դոլար, Սուրեն Կարայանը՝ 18 մլն դրամ, իսկ միակ կին փոխնախարար Լիանա Հունանյանը՝ 6,5 մլն դրամ և 23 հազար ԱՄՆ դոլար։ Ընդ որում, տիկին Հունանյանը տարեսկզբին ունեցել է 15 հազար դոլար, իսկ արդեն տարեվերջին այն դարձել է 23 հազար»,- գրել է «Ժողովուրդը»:
«Նշենք, որ ՀՀ ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյանն էլ հայտարարագրել է 1 մլն դրամ և 55 հազար ԱՄՆ դոլար։ Փաստորեն, նախարարը գերադասում է ամերիկյան արժույթը, իսկ տեղակալները՝ հայկական դրամը»,- հավելել է թերթը:

All the four deputy finance ministers of Armenia have amassed quite considerable fortunes. According to his income declaration, the first deputy minister Pavel Safarian has no movable or immovable property, but he has 28 million drams in his bank account. The chief treasurer Atom Janjughazian has 13.6 million drams and $11,000, Suren Karayan – 18 million drams, and Ms. Liana Hunanian has 6.5 million drams and $23,000.
Finance minister David Sargsyan declared 1 million drams and $55,000. “In fact, the minister prefers the U.S. dollar, while his deputies give preference to the Armenian currency,” ‘Zhoghovurd’ paper says.