Բաղդասարովը ընդմիշտ լքել է Հայաստանը
«Հայկական Ժամանակի» տեղեկացմամբ` այլևս գործունեությունը դադարեցրած «Արմավիայի» աշխատակիցներն ահազանգում են, որ իրենց տեղեկությունների համաձայն, այդ ընկերության սեփականատեր Միկա Բաղդասարովը ընդմիշտ լքել է Հայաստանը։ Աշխատակիցները նշում են, որ «Արմավիան» իրենց պարտք է հսկայական գումարներ։ Օրինակ՝ 40 օդաչուներից յուրաքանչյուրի նկատմամբ պարտքը կազմում է 6-ից 20 միլիոն դրամ, բորտուղեկցողներին՝ միջինը 2 միլիոնական դրամ և այլն։
«Արմավիայի» աշխատակիցները թերթին հայտնել են, որ Բաղդասարովը դեռ դեկտեմբերին վաճառել է իր երկու ինքնաթիռները, բայց ստացված գումարից չի վճարել իրենց պարտքերը։ Օրերս էլ նրանք տեղեկացել են, որ «Արմավիայի» գլխավոր գրասենյակը ազատվել է գույքից։ Եվ այս տեղեկությունները համադրելով՝ «Արմավիայի» աշխատակիցները լուրջ կասկածներ ունեն, որ Բաղդասարովը այլևս չի վերադառնալու։ Իսկ «Միկա լիմիթեդ» ընկերությունից հերքել են տեղեկությունները. թերթի թղթակցին հայտնել են, թե Բաղդասարովի աշխատանքային գրաֆիկում այցելությունները Մոսկվա սովորական են:

‘Haykakan Zhamanak’ daily says that according to employees of the Armavia airline that suspended its operations last year, the airline’s owner Mikhail Baghdasarov has left Armenia for ever. Employees say that Armavia owes them large sums: the airline’s debt to each pilot amounts to 6-20 million drams, debt to each flight attendant is about 2 million drams.
The employees told the newspaper that last December Baghdasarov sold two airplanes, but did not use that sum to pay their wage arrears. They also learned recently that Armavia’s head office was vacated. Based on this information, Armavia employees suspect that Baghdasarov will never return to Armenia. Yet Mika Limited owned by Baghdasarov refuted this information, saying that Mikhail Baghdasarov often travels to Moscow.