Իշխանությունները պատրաստվում են կրճատել կուսակցությունների քանակը
«168 Ժամի» տեղեկություններով՝ իշխանական շրջանակներում քննարկվում է առաջիկայում Հայաստանում գործող կուսակցությունների քանակը զգալիորեն կրճատելու հարցը: Դրա համար Արդարադատության նախարարության Իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրը պատրաստվում է լուրջ օպտիմալացում անցկացնել Հայաստանի քաղաքական դաշտում:
«Նախատեսվում է, որ Հայաստանում գրանցված կուսակցությունների քանակը կարող է առաջին փուլում հասցվել մինչ 10-ի: Չնայած, եթե օպտիմալացումն իսկապես արդար լինի՝ ըստ գործող օրենքի, ապա Հայաստանում կարող են մնալ միայն 4-5 կուսակցություններ»,- գրել է թերթը:

«168 часов»: В Армении может остаться 4-5 партий
По сведениям газеты «168 часов», власти Армении обсуждают вопрос существенного сокращения числа действующих в республике партий. С этой целью, государственный регистр юридических лиц министерства юстиции готовится провести серьезную оптимизацию на политическом поле Армении.
«Планируется, что на первом этапе число зарегистрированных в Армении партий будет доведено до 10, хотя, если оптимизация, действительно, будет справедливой, то, согласно действующему закону, в Армении может остаться 4-5 партий», - отмечает газета.