Ժամեր առաջ Ադրբեջանի սահմանում հայտնված երիտասարդը հունվարի 28-ին գերեվարված Մամիկոն Խոջոյանի բարեկամն է: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Մամիկոն Խոջոյանի դուստրը:
Վերին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետ Կամո Չոբանյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց, որ երիտասարդն իրոք իրենց գյուղացի է, հովիվ, որը հոտը տարել էր արածացնելու:
Ըստ գյուղապետի՝ այսօր ողջ օրվա ընթացքում տարածքում թանձր մառախուղ է եղել, ըստ ամենայնի, երիտասարդն ուղղակի մոլորվել է ու հայտնվել թշնամու սահմանում:
Հիշեցնենք, որ Արսեն Խոջոյանը այսօր 17:40-ի սահմանում ձերբակալվել է Ադրբեջանի Թովուզ բնակավարյուր:
Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ նրան այս պահին տեղափոխում են Բաքու՝ հարցաքննության, որը նշանակված է վաղը:

Плененный гражданин Армении – родственник Мамикона Ходжояна
Задержанный при пересечении линии соприкосновения в Товузском районе Азербайджана молодой человек – родственник Мамикона Ходжояна, который был взят в плен азербайджанской стороной 28 февраля 2014 года. Об это корреспонденту Aysor.am сообщила дочь Мамикона Ходжояна.
Глава администрации села Верин Кармирахбюр Камо Чобанян сообщил корреспонденту Aysor.am, что молодой человек действительно является жителем села, он пастух и вывел сегодня свое стадо на пастбища.
По словам Камо Чобаняна, сегодня в течение всего дня на этой территории был густой туман и, судя по всему, парень просто заблудился и оказался по ту сторону границы.
Напомним, сегодня около 17:40 Арсен Ходжаян был задержан в Товузском районе Азербайджана. Согласно азербайджанским источникам, его в эти минуты перевозят в Баку для допроса, который назначен на завтра.