«Դեմ եմ» ակցիայի մասնակիցները գնում են ոստիկանություն՝ ընկերների հետևից
«Դեմ եմ» նախաձեռնության անդամները Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանից պահանջեցին հրապարակ բերել իրենց բերման ենթարկված ընկերներին, հակառակ դեպքում՝ խոստացան բոլորը շարժվել ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին:
Նախաձեռնության անդամների պահանջը չկատարվեց ու նրանք մանրադրամներ նետելով Ֆինանսների նախարարության դռան վրա՝ Տիգրան Մեծ պողոտայով շարժվեցին դեպի ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին:
Հիշեցնենք, որ այսօր «Դեմ եմ»-ը ակցիա էր անցկացնում Ֆինանսների նախարարության դիմաց: Ոստիկանները հայտարարեցին, որ ցույցն արտոնված չէ ու ուժ կիրառելով փորձեցին ցրել այն: Քաշքշուկի ժամանակ բերման ենթարկվեցին նախաձեռնության մի քանի անդամներ:

Демонстранты направились к зданию центрального отделения полиции Еревана
Участники акции протеста против внедрения обязательной накопительной пенсионной системы шествием направились к зданию центрального отделения полиции Еревана с требованием освободить задержанных ранее демонстрантов.
До этого участники акции потребовали в ходе переговоров с заместителем начальника полиции Еревана Валерием Осипяном освободить подвергнутых приводу активистов.
После того, как требование не было выполнено, демонстранты кинули в двери министерства финансов мелочь и отправились в отделение полиции.