ԱԺ ոչ իշխանական 4 ուժերը կրկին կոնկրետ որոշում չեն ընդունել
Երեկ ԱԺ-ում տեղի է ունեցել ոչ իշխանական չորս ուժերի՝ ՀԱԿ, ԲՀԿ, ՀՅԴ և «Ժառանգություն» խմբակցությունների հերթական հանդիպումը: Նրանք քննարկել են կառավարությանն անվստահություն հայտնելու համատեղ քայլերի հաջորդականությունը:
Ինչպես «Ժողովրդին» տեղեկացրել են լավատեղյակ աղբյուրները, բացի կառավարությանն անվստահություն հայտնելու հիմքերը քննարկելուց, խմբակցությունները խոսել են այդ քայլին զուգահեռ այլընտրանքային ծրագրիր առաջարկելու մասին: Սակայն այս հանդիպման ժամանակ ևս կողմերը կոնկրետ որոշում չեն ընդունել:
Թերթի աղբյուրները, սակայն, չեն բացառել, որ մինչև ապրիլ, այնուամենայնիվ, խմբակցություններն ավարտեն իրենց բանակցություններն ու դիմեն կոնկրետ քայլերի: Ի դեպ, երեկ ԱԺ-ում տեղի է ունեցել նաև գազամատակարարման ոլորտի ուսումանսիրության նպատակով ստեղծված ժամանակավոր հանձնաժողովի՝ սակագների ուսումնասիրման նպատակով խմբի նիստ: Այս խմբում պատգամավորները հստակեցրել ու ձևակերպել են հուզող հարցերը, նաև՝ պատկան մարմիններից պահանջվելիք փաստաթղթերի ցանկը:

Zhoghovurd: No decision taken yet by non-coalition forces of NA
The four non-coalition forces of the National Assembly – Armenian National Congress (HAK), Prosperous Armenia (BHK), ARFD, and Heritage factions held a regular meeting in the parliament yesterday to discuss the sequence of their joint steps on a no confidence vote in the government.
Well-informed sources of ‘Zhoghovurd’ paper say that in addition to discussing grounds for a no confidence vote, the factions also spoke about an alternative program to be implemented in parallel with that, but they failed to take a concrete decision at the meeting.
The paper’s sources did not rule out, however, that by mid April these factions will finish their negotiations and launch specific steps. By the way, the ‘gas’ ad hoc commission’s group on tariff examination held a sitting in the NA yesterday, during which the group’s deputies clarified the issues of interest and also compiled the list of documents to be requested from the respective bodies.