Մամիկոն Խոջոյանին այսօր կամ վաղը կվիրահատեն
Օրերս ադրբեջանական գերությունից ազատված 77-ամյա Մամիկոն Խոջոյանին այսօր Վերակենդանացման բաժանմունքից տեղափոխել են Վնասվածքաբանության բաժանմունք: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Մամիկոն Խոջոյանի աղջիկը՝ Հեղինե Վարդազարյանը.
«Ասում են՝ այսօր կամ վաղը վիրահատելու են, տեսնենք ոնց կլինի»,- ասաց Հեղինե Վարդազարյանը:
Նրա խոսքով՝ հոր հիշողությունը լիովին չի վերականգնվել.
«Դե պահի տակ խոսում է հետներս, հետո նորից գիտակցությունը գնում ա, մոռանում ա, սպասենք՝ երբ են վիրահատում, հետո մնացածը»,- ասաց Հեղինե Վարդազարյանը:
Հիշեցնենք, որ Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ Մամիկոն Խոջոյանն Ադրբեջանի տարածքում է հայտնվել այս տարվա հունվարի 28-ին: Ծերունին հոգեկան խնդիրներ ունի:
Մարտի 4-ին նա վերադարձվել է Հայաստան: Խոջոյանի մարմնի վրա հայտնաբերվել են խոշտանգումների բազմաթիվ հետքեր, այդ թվում՝ հրազենային վնասվածք: Բուժում ստանալու համար նա տեղափոխվել է Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ:

Мамикона Ходжояна в скором времени прооперируют
Возвращенный недавно из азербайджанского плена 77-летний Мамикон Ходжоян переведен из отделения реанимации в травматологическое отделение, сообщила Aysor.am дочь Ходжояна – Эгине Вардазарян.
«Говорят, что сегодня или завтра будет проведена операция», - сказала она. По ее словам, память М.Ходжояна пока не восстановилась полностью.
Напомним, что М.Ходжоян оказался на азербайджанской территории 28 января текущего года. 4 марта он был передан Армении в крайне тяжелом состоянии. На его теле были обнаружены многочисленные следы насилия, огнестрельное ранение.