Քննչական կոմիտեի մասին օրենքի նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց
Ազգային ժողովն այսօր առաջին ընթերցմամբ ընդունեց ՀՀ Քննչական կոմիտեի մասին օրենքի նախագիծը և դրան հարակից մեծ թվով օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքների նախագծերը: Կողմ քվեարկեց 71 պատգամավոր, դեմ՝ 2-ը, ձեռնպահ 37 պատգամավոր:
Նշենք, որ այս նախագծով քննչական կոմիտե կստեղծվի, որի կազմում գործելու էին ոստիկանության և պաշտպանության նախարարության քննչական մարմինները:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի առաջարկությամբ կոմիտեն պետք է ղեկավարի ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը:

The Armenian parliament adopted today in the first reading the bill on the Investigative Committee of the Republic of Armenia and the legislative package on amendments and additions to over two dozen laws. 71 deputies voted in favor, 2 against and 37 abstained.
Investigative bodies of the Police and the Defense Ministry will be included in the Investigative Committee. When presenting the bill, the main speaker, Armenian Justice Minister Hrayr Tovmasian said that other investigatory services will also be included in the Investigative Committee over time.