ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովի առաջին նիստը կգումարվի մարտի 17-ին
ԱԺ էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովը մարտի 17-ին` ժամը 10-ին,  կգումարի այս տարվա ընթացքում իր առաջին նիստը:
Օրակարգում «Եզդիների ազգային միավորում» և «Եզդիների ազգային կոմիտե» հասարակական կազմակերպությունների, Գրիշա Բալասանյանի, Աննա Եղիազարյանի, Սարգիս Խանդանյանի և Հակոբ Կարապետյանի, ինչպես նաև` ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի  դիմումները:
Նշենք, որ ԱԺ էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահն է Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Հովհաննես Սահակյանը, իսկ անդամները` ԲՀԿ պատգամավոր Վահան Բաբայանը, ՕԵԿ պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանը, ՀՅԴ-ից` Աղվան Վարադանյանը, «Ժառանգությունից»` Թևան Պողոսյանը:

Parliamentary ethics commission to hold first sitting on March 17
The Armenian parliament’s interim commission on ethics will hold its first sitting at 10 am on March 17.
On the agenda are applications filed by the National Union of Yezidis and the National Committee of Yezidis NGOs, also applications of Grisha Balasanian, Anna Yeghiazarian, Sargis Khandanian, Hakob Karapetian, and HAK parliamentary faction deputy Nikol Pashinian.
The ethics commission chairman is the head of Republican Party of Armenia (HHK) faction Hovhannes Sahakian, and its members are Vahan Babayan of Prosperous Armenia Party (BHK) faction, Hovhannes Margarian of OEK faction, Aghvan Vardanian of ARFD faction, and Tevan Poghosian of Heritage faction.