Վարչապետին անվստահություն հայտնելու մասին ԱԺ-ում հայտարարվի ապրլի 28-ին
«Մեր ձեռքի տակ է հայտնվել ոչ իշխանական 4 ուժերի գործողությունների ժամանակացույցը: Ըստ այդմ, 4 ուժերը մարտի 20-ին պատրաստվում են հանդես գալ համատեղ հայտարարությամբ՝ վարչապետին անվստահություն հայտնելու վերաբերյալ:
Անվստահության գործընթացը, սակայն, որը շուրջ 3 ամիս քննարկվում է, մարտի 24-27-ի ԱԺ քառօրիայում տեղ չի գտնի, փոխարենը, ըստ նախնական տվյալների, վարչապետին անվստահություն հայտնելու մասին ԱԺ-ում կհայտարարվի ապրլի 28-ին, իսկ մինչ այդ՝ ապրլի 20-25-ը տեղի կունենա հանրային քննարկումներ՝ 4 ուժերի անվստահության նախաձեռնության ու նրանց կողմից պատրաստած առաջնահերթ գործողությունների ծրագրի շուրջ:
Ապրիլի 28-29-ին նախատեսվում է ցույց անցակցնել ԱԺ-ի դիմաց: Իսկ առաջիկա՝ մարտի 24-ի քառօրիայում նույն ուժերը պատրաստվում են պատգամավորների 1/3-ի ստորագրությամբ մի նոր ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու նախագիծ մտցնել օրակարգ: Խոսքը նկարահանող սարքերի, արագաչափերի, կարմիր գծերի հիմքերը, գործադրման կարգերը, ներդրումների իրական չափերը ուսումնասիրելու ժամանակավոր հանձնաժողովի մասին է»,- գրել է «Հայկական Ժամանակը»:

Statement on no-confidence in PM to be made in parliament on April 28
We obtained the schedule of actions by four non-coalition forces. According to the schedule, the four parties will make a joint statement about no confidence in the prime minister on March 20.
The non-confidence process, which has been discussed in the last 3 months, will not be launched during the four-day sittings of the National Assembly on March 24-27. According to preliminary information, the forces will state about their non-confidence in the prime minister in the parliament on April 28. Prior to that, on April 20-25 public discussions will be held concerning the non-confidence initiative of four forces and the action plan they have prepared.
It is planned to stage protests outside the National Assembly on April 28-29. At the upcoming session on March 24, the same forces intend to include a draft on creation of a new interim commission in the agenda. The matter concerns an interim commission to examine the grounds and real investments in security cameras, speed measuring devices and red lines,’ 'Haykakan Zhamanak’ daily writes.