Ծառուկյանն օգնել է Բաղդասարյանին Բելառուսում կոնյակի գործարան բացել
«Ժողովրդի» տեղեկություններով՝ Վոլեյբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրության սկանդալային պատմությունից հետո ՀՀ ԱԱԽՔ Արթուր Բաղդասարյանի և ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հարաբերությունները ջերմացել են: Ավելին, Ծառուկյանը օգնել է Բաղդասարյանին Բելառուսում կոնյակի գործարան բացելու հարցում:
Հիշեցնենք, որ վոլեյբոլի ֆեդերացիայի ընտրությունները կեղծիքներով իրականացնելու համար Երևանի Զվարթնոց օդանավակայանում Գագիկ Ծառուկյանը նախատել էր Արթուր Բաղդասարյանին, և զրույցը վեր էր ածվել վիճաբանության, անգամ՝ հայհոյանքների:
ՕԵԿ խմբակցության պատգամավոր Մհեր Շահգելդյանը, սակայն, «Ժողովրդի» թղթակցի հետ զրույցում ասել է, թե այդ տեղկությունը չի համապատասխանում իրականությանը: «Բաղդասարյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը քաղաքական դաշտում առաջնորդներ են և միմյանց հետ ունեն այնպիսի հարաբերություններ, ինչպես ունեն քաղաքական ուժերի ղեկավարները»:

‘Zhoghovurd’ writes citing its sources that a thaw has been observed in relations of National Security Council Secretary Arthur Baghdasarian and BHK party leader Gagik Tsarukian. Their relations had worsened after the elections of the head of Armenian volleyball federation.
“Moreover, Tsarukian helped Baghdasarian open a brandy factory in Belarus,” the paper says.
We would remind you that in connection with falsifications during the elections to the Volleyball Federation, Gagik Tsarukian expressed his discontent to Arthur Baghdasarian at Zvartnots Airport. Their conversation turned into an argument, the sides even traded insults.
Deputy of Orinats Yerkir Party Mher Shahgedlian refuted this information during a talk with the correspondent of ‘Zhoghovurd’. He said that Baghdasarian and Tsarukian have normal relations just as heads of political forces should have.