Ֆինանսների նախարարը Մոսկվայում կծախսի 2 մլն դրամ
«Ժամանակը» գրում է. «Ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյանը երեկ երկօրյա այցով մեկնել է Մոսկվա: Նրա այցը վարչապետի որոշմամբ գնահատվել է 2 մլն դրամ՝ մոտ 5 հազար դոլար: Թե Դավիթ Սարգսյանը 5 հազար դոլարը Մոսկվայում ինչպես է ծախսելու՝ հայտնի չէ, սակայն անհավանական է, որ 2-օրյա գործուղման ծախսերը 5 հազար դոլար արժենան:
Տևական ժամանակ է, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հայտարարում է շռայլության հարկ սահմանելու անհրաժեշտության մասին: Թերևս, անտեղի չի լինի, եթե կառավարությունը շռայլության հարկ գանձի պաշտոնյաների գործուղումներից: Ըստ կառավարության՝ ֆինանսների նախարարը մարտի 20-21-ը Մոսկվա է գործուղվել պաշտոնական այցով՝ ՀԱԷԿ-ի շահագործման ժամկետի երկարաձգման աշխատանքների ֆինանսավորման համար ՌԴ-ից պետական ֆինանսական վարկերի ներգրավման պայմանների շուրջ խորհրդակցություններին մասնակցելու նպատակով»:

«Жаманак»: Визит министра финансов в Москву обошелся в 2 млн. драмов
Газета «Жаманак» пишет, что министр финансов Армении Давид Саркисян отбыл с двухдневным визитом в Москву. Как отмечает издание, затраты на его визит, по решению премьер-министра, были оценены в 2 млн. драмов, порядка 5 тысяч долларов.
«На что должен потратить Давид Саркисян 5 тысяч долларов в Москве, неизвестно, однако невероятно, что расходы на двухдневную командировку составляют 5 тысяч долларов», - отмечает газета.
Премьер-министр Тигран Саркисян уже длительное время заявляет о необходимости установления налога на роскошь. Пожалуй, это будет к месту, если правительство будет взимать налог на роскошь с командировок должностных лиц.
Согласно информации правительства, Давид Саркисян будет находиться в Москве с рабочим визитом 20-21 марта с целью участия в совещаниях вокруг условий привлечения государственных кредитов РФ для финансовых работ по продлению срока эксплуатации Армянской АЭС.