Նարիմանյան. Արամ Հարությունյանը չի տիրապետում իրավիճակին
«ՀՀ բնապահպանության նախարարության Ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության պետ Վոլոդյա Նարիմանյանը «Ժողովրդի» հետ զրույցում խոստովանել է, որ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը, ով այս պաշտոնը զբաղեցնում է 2007թ. ի վեր, ըստ էության չի տիրապետում իրավիճակին: Նա նշել է, որ խորհրդային տարիներից եղել է 599 խորքային հոր, որից միայն 14-ն ունի ջրօգտագործման թույլտվություն:
Իսկ ահա քննչական մարմիններին մոտ կանգնած «Ժողովրդի» աղբյուրները փոխանցել են, որ Ա. Հարությունյանը պետք է պարզապես երկարացներ ջրօգտագործողների թույլատրության ժամկետները, այլ ոչ թե նոր մարդկանց հորատանցքի օգտագործման թույլտվություն տար: Այս խառնաշփոթի հետևանքը եղել է այն, որ ընդերքը դատարկվում է: Այս առիթով հարուցված քրեական գործի քննությունը դեռ շարունակվում է:

The head of the Water Resource Management Inspectorate of Armenian Nature Protection Ministry Volodya Narimanian told ‘Zhoghovurd’ paper that Nature Protection Minister Aram Harutyunian who was appointed to this post in 2007, does not keep things under control. In his words, 599 deep wells were drilled in Soviet time, and only 14 of those wells now have an operating permit.
The paper’s sources said that Harutyunian should have extended the operating permits instead of granting new ones. As a result, the earth’s interior was deleted. An investigation into this criminal case is underway.