Նարիմանյան. Արամ Հարությունյանը չի տիրապետում իրավիճակին
«ՀՀ բնապահպանության նախարարության Ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության պետ Վոլոդյա Նարիմանյանը «Ժողովրդի» հետ զրույցում խոստովանել է, որ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը, ով այս պաշտոնը զբաղեցնում է 2007թ. ի վեր, ըստ էության չի տիրապետում իրավիճակին: Նա նշել է, որ խորհրդային տարիներից եղել է 599 խորքային հոր, որից միայն 14-ն ունի ջրօգտագործման թույլտվություն:
Իսկ ահա քննչական մարմիններին մոտ կանգնած «Ժողովրդի» աղբյուրները փոխանցել են, որ Ա. Հարությունյանը պետք է պարզապես երկարացներ ջրօգտագործողների թույլատրության ժամկետները, այլ ոչ թե նոր մարդկանց հորատանցքի օգտագործման թույլտվություն տար: Այս խառնաշփոթի հետևանքը եղել է այն, որ ընդերքը դատարկվում է: Այս առիթով հարուցված քրեական գործի քննությունը դեռ շարունակվում է:

«Жоховурд»: Министр охраны природы не владеет ситуацией, считает Нариманян
Начальник инспекции по управлению водными ресурсами министерства охраны природы Армении Володя Нариманян в беседе с корреспондентом газеты «Жоховурд» заявил, что министр охраны природы Арам Арутюнян, занимающий этот пост с 2007 года, не владеет ситуацией. Он отметил, что с советского периода существовало 599 глубинных колодцев, из которых лишь 14 имеют разрешение на эксплуатацию.
Источники газеты отмечают, что А.Арутюняну следовало продлить сроки разрешения на эксплуатацию, а не давать новые лицензии. Следствием подобной неразберихи стало то, что опустошаются недра. Расследование уголовного дела по этому факту продолжается.