«Դեմ եմ»-ի անդամ. Այսօր մի ամբողջ ժողովուրդ է դեմ
Ազատության հրապարակում շարունակվում է «Դեմ եմ» նախաձեռնության հավաք-երթն ընդդեմ կուտակային կենսաթոշակային համակարգի: Ելույթներից առաջ «Դեմ եմ» թիմը կոչ արեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել քանդակագործ Արա Շիրազի հիշատակն, ում վերջին հրաժեշտն է տեղի ունենում այսօր: Այնուհետև հարթակ բարձրացավ նախաձեռնության անդամ Կարեն Հովհաննիսյանը.
«Այսօր ես անչափ ուրախ եմ և հուզված, որովհետև 1988թ.-ից հետո այս հրապարակում չեմ տեսել այսքան միասնություն»,- ասաց Կարեն Հովհաննիսյանը` շարունակելով.
«Ուրախ եմ, որ կան մարդիկ, ովքեր ունակ են բարձրաձայնել իրենց բողոքը: Ուրախ եմ, որ «Դեմ եմ»-ը մի քանի երիտասարդներ չեն, այլ` մի ամբողջ ժողովուրդ, այսօր մի ամբոջ ժողովուրդ է դեմ: Պետք է ասեմ, որ դեմ լինելուց բացի մենք նաև կողմ ենք շատ բաների: Այո, մենք կողմ ենք, որ հայն իր տանն ապրի ու չհեռանա երկրից, կողմ ենք, որ հայը հայ մնա: Սա է պատճառը, որ մենք ի սկզբանե դեմ կանգնեցինք, այս հակահայկական օրենքին: Եկեք այսօր մեկ անգամ ևս մեր բողոքի ձայնը բարձրացնենք ու իշխանություններին հիշեցնենք, որ մի ամբողջ ժողովուրդ է պահանջատեր»,- ասաց Կարեն Հովհաննիսյանը:
«Մենք ենք տերը մեր երկրի, եկեք պահպանենք մեր իրավունքը»,- ներկաներին ևս մեկ անգամ հիշեցրեց «Դեմ եմ»-ի անդամը:

В Ереване проходит митинг гражданской инициативы «Я против»
На площади Свободы в Ереване проходит митинг гражданской инициативы «Против обязательной накопительной пенсионной системы». В мероприятии участвуют также представители четырех непровластных парламентских партий.
На митинге предусматривается выступление Никола Пашиняна и Жирайра Сефиляна.
Инициатива «Я против» до начала выступлений призвала почтить минутой молчания память скульптора Ара Шираза, церемония прощания с которым состоится сегодня. Затем перед участниками митинга выступил Карен Ованнисян. Он отметил, что
очень взволнован, поскольку после 1988 года на этой площади не было такого единства.
«Я рад, что есть люди, способные заявить о своем недовольстве. Я рад тому, что инициатива «Я против» – это целый народ, выступающий против внедрения новой пенсионной системы. Должен отметить, что мы выступаем за то, чтобы армянин жил в своей родине, не покидал страну. В этом причина того, что мы изначально были против этого антиармянского закона», - сказал Карен Ованнисян.
Напомним, после митинга состоится шествие инициативы «Я против» по предварительно установленному маршруту: площадь Свободы – проспект Маштоца – улица Саят-Новы – улица Абовяна – площадь Республики –улица Амиряна – проспект Маштоца – площадь Свободы.