Ներսես Երիցյանը բավականին կլորիկ գումար է «կուտակել»
Կենտրոնական բանկի փոխնախագահ, ՀՀԿ-ական Ներսես Երիցյանը, ով ժամանակին աշխատել է նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար, իսկ նախօրեին ՀՀ Սահմանադրական դատարանում պաշտպանում էր կուտակային կենսաթոշակային համակարգը, իր պաշտոնավարման ընթացքում բավականին լուրջ ունեցվածք է կուտակել։ Այս մասին գրել է «Ժողովուրդը»:
Ըստ Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով նրա ներկայացրած հայտարարագրի՝ Երիցյանը նվիրատվության կարգով ստացել է 185 հազար դրամ արժողության հուշադրամ, և աշխատավարձից բացի, ամսական 193.6 հազար դրամ՝ ավանդի դիմաց ստացված տոկոսներից։ «Մեկ տարվա ընթացքում Երիցյանի դրամական միջոցները միանգամից աճել են 8.6 մլն-ով: Տարեսկզբին նա ունեցել է ավելի քան 4.3 մլն դրամ, իսկ տարեվերջին այդ թիվը դարձել է 12 մլն 950 հազար: Փոխարենը նվազել է նրա դոլարային միջոցները՝ 403 հազարից դառնալով 350 հազար»,- գրել է թերթը:

«Жоховурд»: За год денежные средства Ерицяна выросли на 8,6 млн. драмов
Вице-председатель Центрального банка Армении, член Республиканской партии Армении Нерсес Ерицян, который в свое время работал на посту министра экономики, а вчера в Конституционном суде выступал в пользу обязательной накопительной пенсионной системы, накопил довольно серьезное состояние. Об этом пишет газета «Жоховурд».
Согласно декларации, представленной в комиссию по этике высокопоставленных лиц, Ерицян в качестве пожертвования получил монету стоимостью 185 тысяч драмов и кроме зарплаты ежемесячно за вклад получает проценты в размере 193.6 тысяч драмов.
За год денежные средства Ерицяна выросли на 8,6 млн. драмов, однако сократились сбережения в долларах – с 403 тыс. до 350 тыс.