Շանթ Հարությունյանի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել
«Ցեղակրոն» կուսակցության առաջնորդ Շանթ Հարությունյանի որդուն՝ Շահեն Հարությունյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258 Հոդվածի 4 Մասի (Խուլիգանությունը, որը կատարվել է զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ՝ պատժվում է ազատազրկմամբ՝ չորսից յոթ տարի ժամկետով) հատկանիշներով: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվական բաժնից:
Խափանման միջոց ընտրվել է ստորագրությամբ ծնողի հսկողությանը հանձնելը:
Շ. Հարությունյանի մայրը՝ Ռուզաննա Բադալյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ նոյեմբերի 5-ի դեպքերի հետ կապված է մեղադրանք առաջադրվել:
«Մեզ համար լրիվ անսպասելի էր, այսօր ծանուցում էին ուղարկել և երբ ներկայացանք ոստիկանություն, մեզ ասացին, որ մեղադրանք է առաջադրվել»,- ասաց նա:

Shahen Harutyunian - the son of Shant Harutyunian, leader of Tseghakron Party, was charged under Article 258 part 4 of the Criminal Code ( hooliganism committed with a weapon and an item used as a weapon). The crime is punishable by imprisonment of 4 to 7 years.
As a measure of restraint, his custody was transferred to another parent, according to the press service of the Armenian police.
Shahen’s mother, Ruzanna Badalian, told Aysor.am that the charge was brought in connection with the events of November 5, 2013.
On November 5 Shant Harutyunian announced his intention to carry out a revolution and took illegal actions. He was arrested.