Շանթ Հարությունյանի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել
«Ցեղակրոն» կուսակցության առաջնորդ Շանթ Հարությունյանի որդուն՝ Շահեն Հարությունյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258 Հոդվածի 4 Մասի (Խուլիգանությունը, որը կատարվել է զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ՝ պատժվում է ազատազրկմամբ՝ չորսից յոթ տարի ժամկետով) հատկանիշներով: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվական բաժնից:
Խափանման միջոց ընտրվել է ստորագրությամբ ծնողի հսկողությանը հանձնելը:
Շ. Հարությունյանի մայրը՝ Ռուզաննա Բադալյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ նոյեմբերի 5-ի դեպքերի հետ կապված է մեղադրանք առաջադրվել:
«Մեզ համար լրիվ անսպասելի էր, այսօր ծանուցում էին ուղարկել և երբ ներկայացանք ոստիկանություն, մեզ ասացին, որ մեղադրանք է առաջադրվել»,- ասաց նա:

Сыну Шанта Арутюняна предъявлено обвинение
Сыну главы партии «Цехакрон» Шанта Арутюняна – Шагену Арутюняну, предъявлено обвинение по ч.4 ст.258 УК Армении (хулиганство, совершенное с применением оружия или предмета, использованного в качестве оружия, предусмотрено наказание от 4 до 7 лет лишения свободы).
Как сообщили в пресс-службе полиции, в качестве меры пресечения Ш.Арутюнян передан с подпиской под опеку родителя.
Мать Шагена - Рузанна Бадалян заявила Aysor.am, что обвинение предъявлено в связи с событиями 5 ноября прошлого года.
5 ноября Шант Арутюнян объявил о намерении совершить революцию, предприняв ряд противоправных действий. Ш.Арутюнян арестован.